Dag 6: Op weg naar Adršpach

Tsjechië, Teplice nad Metují

Ook vandaag staan we weer redelijk vroeg op. We moeten ons weer een kleine 200km verplaatsen om op onze nieuwe locatie te komen: het nationaal park Krkonoše in het Reuzengebergte in Tsjechië. Vanaf Hřensko gaat het gelijk over smalle wegentjes (via Kytlic) binnendoor en komen uit op de 13 richting Liberec. Gelukkig zijn de tegemoet komende automobilisten erg vriendelijk voor campers en gaan graag voor ons aan de kant.
Even beginnen we te twijfelen of we een vignet nodig hebben, want we rijden op een behoorlijke snelweg en op zulke wegen is zo’n sticker noodzakelijk. We stoppen bij een tankstation, maar de mevrouw achter de balie verzekerden ons dat we geen vignet nodig hebben voor onze route.
In de loop van de middag arriveren we op Autokemp Bucnice bij Adršpach. De camping ligt langs een weg en een spoorbaan, waar 2 keer per uur een boemeltreintje voorbij komt. Het is een wonderlijke camping. Een lang gerekt veld langs de weg met aan de zijkant houten huisjes die weg hebben van trekkershutjes zoals wij ze in Nederland kennen. Alleen vieren de Tsjechen hierin hun
vakantie. Er staan bedden in, een tafel met een paar stoelen en er is stroom. Voor de rest is er niets.
In de avond zien we ook nog dat iemand een tak cannabis krijgt en deze aan het huisje hangt te drogen.
Nadat we onze camper hebben geplaatst stappen we, na een borrel, op de fiets om de omgeving te verkennen en informatie in te winnen voor de wandeling van morgen. Het Rotsgebied van Adršpach heeft verschillende ingangen. De ingang van Teplic zit op 500 meter vanaf de camping en de andere, de hoofdingang Adršpach, zit op een paar kilometer vanaf de andere kant van de camping. We rijden even naar beide ingangen en nog even naar het plaatsje Teplic. Nadat we, na enig zoeken, ook het treinstation hebben gevonden drinken we bij de parkingang van Teplic even een biertje,
Voor het eerst deze vakantie zitten we ’s avonds een tijdje binnen omdat het buiten te koud is.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.