Dag 7: Gérardmer – Mulhouse

Frankrijk, Mullhouse

De dag om de Route des Crêtes af te maken. De temperatuur is al vroeg aangenaam en wordt in de loop van de dag alleen maar beter. Tegen de middag vertrekken we vanaf de camping weer bergopwaarts richting Col de Schlucht om daar de route weer op te pakken. De vergezichten zijn schitterend. Maar wat een hoeveelheid motoren en fietsers kom je daar tegen. Zo stoppen we bij Le Hohneck, met uitzicht op Wildenstein en de skipiste van Le Markstein. Bij Le Grand Ballon, met 1325 meter het hoogste punt op de route, stoppen we even voor een broodje. Als we daar rond lopen ontdekt Koen bij een restaurant een vlag met daarop Bosch Ebike Powerstation. Dat is nu precies wat we zoeken. Eerder in de week kwamen we er achter dat we de oplader van Marianne’s fiets zijn vergeten. Nu is dit de plek om de accu weer op te laden. Dit kan kosteloos zolang we maar wat gebruiken in het restaurant. Dus nemen we maar een bak koffie. Vervolgens eten we in de camper een broodje. Daarna is de accu opgeladen en kunnen we verder. We rijden over de Hartmannswillerkopf naar Cernay, het einde van de Route des Crêtes. We gaan gelijk door naar Mulhouse. Uit angst voor de drukte hebben we al een boeking gemaakt op camping L'ill, genoemd naar het gelijknamige riviertje die er langs stroomt. Het is een stadscamping op een paar kilometer vanaf het oude centrum van de stad. Het is wel even wennen. We waren temperaturen gewend van rond de 13°C, nu zitten we ruim boven de 25°C. Het wordt zoeken naar een plekje met wat schaduw.
Na enig zoekwerk vinden we een plekje, want het valt niet mee als het gras overal zo hoog is.
Door het mooie weer kunnen we ook eindelijk barbecueën op onze nieuwe skottel. In de supermarkt vinden we flammkuchen. Dat gaat prima op de barbecue. Ook kunnen we eindelijk een hele avond buiten zitten.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.