Na nog enige voorbereidingen gaan we even na tien uur rijden. Als ik de radio aanzet is liedje Rollercoaster van Dany Verra te horen. Hierdoor raakt Marianne wat geëmotioneerd. Het is de eerste keer dat we, zonder de jongens, samen op vakantie gaan.
Via Dortmund en Kessel, A3, A2, A1, A44, stoppen we na ruim 600km in Sangerhausen, zo'n 100km voor Leipzig. Daar staan we, net buiten het centrum, op een gratis campingplaats. Niet erg enerverend, maar wel lekker rustig. Het is een plek waar je niet graag alleen gaat staan, maar gelukkig zijn er al een paar campers. Bij een temperatuur van 28°C, maar een stevige wind, drinken we een biertje.
Na het eten maken we een wandeling door het stadje. Het heeft een leuk centrum maar het is er erg rustig. Na een bak koffie lopen we weer terug naar de camper.
Opvallend in het landschap rond deze plaats zijn twee piramides. Het zijn resten van de kopermijnen, waarvan de hoogste berg 153 meter bedraagt
Geschreven door Batistjes.op.vakantie