Via Monschau naar een camping aan de Rijn

Duitsland, Braubach

De afgelopen nacht hebben we onrustig geslapen en zijn Marianne en ik er om 8:00 uur uit. Het was even wenen. Ik stap eigenlijk meteen op de fiets om in Grubbenvorst broodjes te halen. Daarvan teruggekomen is Koen ook opgestaan en kunnen we gezamenlijk ontbijten. De eigenaar van de camperplaats heeft voor de verse eitjes gezorgd.
We zijn daarna alweer snel op pad. We willen naar Koblenz en wel door zo min mogelijk over de snelweg te rijden. Alles binnendoor is bijna niet mogelijk omdat we er dan te lang over doen.
Dus tot Aken gaat het over de snelweg. Helaas is daar een ongeval gebeurd waardoor we een kwartier oponthoud hebben. Daarna gaan we door de Eifel over de 258 naar Monschau. Daar zetten we de camper langs de weg en via een trapje lopen we naar beneden het dorpje in. Monschau is een leuk toeristisch dorpje met mooie vakwerkhuizen, leuke winkeltjes en knusse terrasjes. We hebben er even rondgewandeld en drinken wat op het pleintje. We amuseren ons aan alle, iets te gezette, Duitsers die er rondwandelen.
Maar daarna is het toch weer tijd om terug te lopen naar de camper. We moeten tenslotte nog een heel stuk rijden. De bedoeling was de B258 te blijven volgen, maar omdat onze navigatie een snellere weg bedenkt zitten we plots in Gemund. Als we dat door hebben rijden we richting Blankenheim om de route weer op te pakken. Hierdoor verliezen we wel wat tijd.
Ondertussen vallen er een paar stevige druppels. Ondanks de warmte valt er sporadisch toch een bui. Nadat wij het racecircuit van Nürburg passeren besluiten we toch maar een snellere route te kiezen, namelijk de snelweg 61 richting Koblenz.
We willen naar een camperplaats in het plaatsje Lahnstein, een voorstadje 7km onder Koblenz. Daar aangekomen kunnen we de camperplaats niet op omdat hij vol is. We besluiten dan maar iets verder door te rijden naar Braubach. Daar is een kleine camping aan de oever van de Rijn met de toepasselijke naam Camping am Rhein. Het is er goed vol maar er is daar nog wel plek, waarbij wij een redelijk uitzicht hebben op de rivier. Als we vooruitkijken hebben we zicht op kasteel Marksburg. Net als gisteren zitten we snel aan de borrel. Omdat we pas om 18:00 uur de camping op kwamen rijden gaan we al snel voor het eten zorgen. We houden het simpel; pannenkoeken, gebakken op de skottelbraai.
Het valt wel op hoeveel scheepvaart er over de Rijn gaat. Beduidend veel meer dan in Nederland. Hoewel de camping staat omschreven als rustig is er van buitenaf toe veel geluid. Aan beide kanten van de rivier is een spoorlijn, de boten maken geluid – vooral diegene die tegen de stroming opvaren – en langs de camping is nog een weg.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.