Vanmorgen om half 6 ben ik vertrokken voor de reis naar Pfunds in het Oberinntal van Oostenrijk. Een mooie ligging bij het 3 landenpunt Oostenrijk-Zwitserland-Italie. De eerste uren regende het, af en toe zelfs flink. Het was niet zo druk op de weg. Daardoor kon ik goed doorrijden. Later in de morgen werd het gelukkig droog, maar ook drukker. Op de A61 ging het nog wel. Wel veel onderhoud aan de weg. Tussen Stuttgart en Ulm op de A8 was het even anders. Ook daar veel onderhoud, veel verkeer en veel vertraging. Vanaf Ulm werd het weer beter en vooral het stuk via Lindau naar Bregenz. Het scheelde overal wel dat er nauwelijks vrachtverkeer was.
Van Bregenz ging de weg richting Landeck. Normaal ga je dan door de Arlbergtunnel (bijna 14 km lang). Echter, vanwege groot onderhoud is de tunnel een half jaar lang gesloten. Daardoor moet je nu over de Arlbergpas. Dat kost dan wel meer tijd, maar aan de andere kant is die weg de moeite waard. Bovenop de pas was het behoorlijk fris.
Eenmaal beneden ging het weer verder over autobahn. Tot Landeck was het niet meer zo ver. En daar begint dan ook het Oberinntal en tegelijk een feest van herkenning. Ik ben in het verleden minstens 15 keer langer of korter in Pfunds geweest. Weer aankomen in Pfunds voelde dan ook als een beetje thuiskomen. Bij aankomst bij hotel Edelweiss heb ik snel ingecheckt en daarna ben ik eerst even bij Robert en Blaga Kleinhans langs gegaan. Voorheen runden zij het hotel, maar sinds een jaar of 10 hun zoon Gerhard. Het was fijn om ze weer eens te zien. Robert is inmiddels 80 en Blaga ook al een zeventiger. Tijdens het bezoek kwam hun andere zoon Alexander ook nog even langs. Die woont al een jaar of 15 in Munchen en ik had hem al zeker zolang niet meer gezien.
Daarna de auto uitgeladen, bagage uitgepakt en lekker gegeten in het hotel. Na het eten lekker even de benen gestrekt met een rondje door het dorp.
Geschreven door Aad.op.vakantie