Vandaag begon de dag al met flink zon. Ik ben via de bovenkant van Lower Lough Erne eerst naar Boa Island gereden. Op het eiland is de Carvagh Cemetery. Een kleine begraafplaats met een paar bijzondere beelden die ze Jonas figuren noemen. Het deed me denken aan de Maori beelden in Nieuw-Zeeland. het is niet bekend hoe die beelden daar precies zijn gekomen.
Verder gereden via Belleek naar Ballyshannon in Ierland, wat aan de Ierse westkust ligt. Vandaar verder naar Mullaghmore Head aan de Ierse kust. Dat is een klein schiereiland in de Atlantische Oceaan met uiteraard een kasteel en het visserplaatsje Mullaghmore. Dat was zeer de moeite waard. Er was daar een schitterend strand en een mooie kleine haven. Bij de haven ben ik gestopt en heb rond gelopen over het havenhoofd. Daarna ben ik rond de punt van het eiland gereden tot bij een viewpoint langs de Atlantische kust. Vandaar kon ik Donegal zien, waar ik zo'n 15 jaar geleden was geweest. Door allerlei rotspunten in zee is de zee daar behoorlijk ruig net als de kust met mooie rotspartijen. Het schijnt dat het erg in trek is bij surfers.
Bij het verlaten van het schiereiland kon ik mijn volgende doel al zien: de Benbulbin, een heuse tafelbergin de co. Sligo. Het was een beetje moeilijk om de juiste weg er heen te vinden, iets waar ik deze vakantie wel vaker tegen aan zou lopen. Maar met een beetje vragen kwam ik er uiteindelijk. Vanaf een kleine parkeerplaats ben ik begonnen aan de wandeling omhoog. Een routeaanduiding was er niet, maar gelukkig kwam ik nog een aantal mensen tegen en die vertelden mij de weg.
Via een pittige klim kwam ik boven. Vandaar ben ik eerst naar de top gelopen die gemarkeerd wordt met een betonnen markering. Inmiddels was ik nog een wandelaar tegengekomen die mij vertelde dat je vanaf de top nog een stuk verder kon lopen tot je gewoon niet meer verder kon omdat je dan de rand van de berg hebt bereikt. Vanaf dat punt had ik een schitterend uitzicht over Ierse kust. Van links naar rechts zag ik de heuvels en kliffen langs de kust, links Sligo en recht Donegal.
Na een tijdje kwam de onvoorspelbaarheid van het Ierse weer naar voren. Ondanks de goede voorspellingen kwamen er een paar pittige buien vanaf zee. Ik heb een tijdje gewacht in de hoop dat het droog zou worden, maar helaas gebeurde dat niet dus maar terug gegaan. Toen ik beneden was en bij de auto mijn schoenen uittrok, stond ik in een wolk van ontzettend irritante vliegjes. Deze zogenaamde midgets steken je echt overal en gemeen. Gelukkig heb je daar niet de hele dag last van, maar plaatselijk kan het tegen de avond heel verveldend zijn. Via een mooie weg door Ierland weer veilig aangekomen in Garvary. Moe maar meer dan voldaan. Van mijn gastvrouw hoorde ik dat het daar helemaal niet had geregend. Nou ja, jammer dan. Ik had toch een mooie trip gemaakt en weer veel gezien.
's-Avonds weer gaan eten in Enniskillen. Mijn auto had ik op een parkeerplaats vlakbij een winkelcomplex gezet. Toen ik terug kwam van het eten waren er kettingen gespannen voor de uitgangen van de parkeerplaats, maar langs de kettingen kon ik door het gras toch de parkeerplaats af. Het zal best ergens te lezen zijn geweest dat het parkeerterrein zou sluiten, maar dat had ik even over de kop gezien. Eind goed, al goed!
Geschreven door Aad.op.vakantie