Over Schotse helden en golfballetjes

Verenigd Koninkrijk, Stirling

Lucas en Nand gaan recht uit bed de jacuzzi in. Hoe schoon kan het leven zijn. We ontbijten buiten met zicht op de prachtige Ochil Hills. Met spijt in het hart nemen we afscheid van dit geweldige verblijf. Hopelijk komen we hier ooit terug.
We rijden naar Stirling en gaan eerst het William Wallace monument bezoeken. Deze 67 meter hoge toren werd gebouwd tussen 1861 en 1869 als symbool voor de Schotse vrijheid. De toren staan bovenop een natuurlijke heuvel. We parkeren beneden en wandelen eerst de heuvel op. Het gaat erg vlot met Nand omdat er onderweg verschillende houten beelden staan die iets vertellen over Schotland en de vrijheidsstrijd. De toren zelf telt 246 trappen. Onderweg zijn er 4 verdiepingen, waar we meer te weten komen over William Wallace en andere Schotse helden. Er zijn een aantal leuke interactieve activiteiten en zo is het ook voor Nand heel leuk. Het uitzicht van bovenaf is indrukwekkend. Je kan heel Stirling zien en verder. Er staat lboven wel heel veel wind, waardoor we niet zo lang blijven.
Terug beneden vertrekken we naar Stirling zelf. We passeren Stirling Bridge. Aan deze brug, die toen van hout was, behaalde William Wallace zijn overwinning tegen de Engelsen.
In Stirling wandelen we langs de oude koopmanshuizen, en bezoeken we de kathedraal. We lopen tot aan Stirling Castle dat prachtig op een heuvel ligt. We hebben de tijd niet om dit te bezoeken. Er is zoveel te zien dat je er echt een paar uur voor moet uittrekken. We gaan lunchen in een adresje van Trotter, gevulde aardappel en lekker toastie’s en heerlijke soep. Het is vreemd dat hier in de oude stad van Stirling het zo rustig is, geen souvenierwinkels, bijna geen cafés, enkel aan de burcht zelf is het druk.
We verlaten Stirling en rijden naar het oosten. Onderweg stoppen we even aan Loch Leven (een andere dan nabij Glencoe) waar we een fotostop maken aan de oever. Van hier kan je een klein eiland zien met een kasteel erop. Mary Queen of Scots zat hier een jaar opgesloten tot ze haar troon afstond aan haar 1-jarige zoon.
We rijden verder naar Saint-Andrews waar we aan de kust parkeren. Het weer is wat ongeslagen en het is bewolkt en winderig. We wandelen eerst naar het museum van de universiteit van Saint-Andrews. Dit is een van de oudste universiteiten van Europa. Het is een erg leuk en gratis museum. Zo leren we dat JM Barrie, schrijver van Peter Pan hier nog rector was, net zoals John Cleese. Er staan ook knappe wetenschappelijke modellen en je kan verschillende dingen zelf proberen. Nand is fan :-)
Het uitzicht van de eerste verdieping over de baai is ook de moeite.
We wandelen verder tot aan het kasteel. Het is nog slechts een ruïne maar ze hebben het bezoek leuk ingekleed met een audiogids met verhalen en een rugzak vol spulletjes voor kinderen. Vlakbij liggen de ruïnes van de grootste kathedraal van Schotland. Echt knap om hier rond te lopen, enkel spijtig van de nadarafsluitingen rond een aantal muren en grafstenen. Je kan hier moeilijk mooie foto’s maken. We wandelen nog verder naar de oude haven. Het weer verslechtert nog, want nu begint het ook te regenen. Vanop de pier krijgen we wel een mooi zicht op de ruïnes van het kasteel en de kathedraal, en de stad.
We lopen de stad terug in en gaan voor de laatste keer op zoek naar de house of Elrick gin. Ze kennen hem hier wel, maar hebben hem niet. We lopen uit curiositeit eens een echt golf winkel binnen. Hmmm toch iets te duur om hier een trui te kopen. Saint-Andrews wordt gezien als de bakermat van de golf. Hier zou golf ontstaan zijn en er is nog steeds een beroemde golfcourse.
We eten nog een broodje bij Subway’s en rijden dan naar onze Airbnb voor deze nacht. We hebben een kamer in het centrum en we mogen hier ook de keuken en living gebruiken.
Wanneer Nand in bed ligt, gaan Koen en ik nog even iets drinken. We belanden bij toeval in Dunvegan hotel/bar. Het blijkt dé golfbar van de stad te zijn. We drinken een lekkere gintonic en babbelen nog even met 2 Schotse dames met wie we de tafel delen.
Slaapwel lieve vrienden

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Ik ben ooit op de golfcourse geweest in mijn golfcarriere maar mijn handicap was niet laag genoeg om daar te mogen spelen..

Chris Wuyts 2023-08-19 15:12:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.