We worden verwend door Katie met een heerlijk ontbijt met eieren, spek, worstjes, tomaten en toast. Dit was echt een fijn verblijf. We nemen nog een foto met Katie voor we vertrekken. De midges zijn spijtig genoeg ook al van de partij. Het is zo snel mogelijk instappen en dan de tientallen, die toch in de auto zijn geraakt, zo snel mogelijk doden. Het is iedere keer weer een klapconcert.
We rijden helemaal rond het loch Eriboll. Op een aantal plaatsen weerspiegelt het water op een prachtige manier de bergen.
Het is een erg lange rit vandaag. We rijden eerst naar het meest noordelijk punt van het Britse vasteland.
We stoppen een halfuurtje voor de vuurtoren in de laatste stad. Trotter raadt er een café aan voor een lekkere koffie en Nand krijgt een wafel met rood fruit, slagroom en chocoladesaus. We doen ook nog snel boodschappen.
Aan de vuurtoren hebben we een prachtig zicht op de kliffen. We zoeken met de verrekijker naar papagaaiduikers op de kliffen, maar vinden er geen. Wel vliegen er een aantal soorten meeuwen rond. We denken er even aan om hier te picknicken, maar het waait hier nog te erg.
De route leidt ons verder langs mooie kusten en baaien. We rijden tot Berriedale waar Trotter ons alweer een adres aanraadt om te lunchen. Het blijkt een ongelooflijk gezellig lunchadres dat tegelijk allerlei leuke spulletje verkoopt. We eten er echt heel erg lekker, soep met verse broodjes en slaatje geitenkaas ( en niets gefrituurd)
Nog een dik halfuur verder ligt het mooiste kasteel van de streek: Dunrobin castle. Het is het kasteel van de familie Sutherland. Inderdaad, de acteurs Donald en Kiefer zijn hiervan familie. We zijn net op tijd om het nog te bezoeken. We kunnen door 18 van de 180 vertrekken wandelen. Er staat prachtige victoriaanse meubels. Voor Nand is er een zoektocht naar playmobil mannekes en op het einde krijgt hij een lolly. We wandelen nadien nog wat door de mooie tuinen. Dit kasteel was zeker de stop waard.
We stoppen nog even in Portmahomack, een klein havenstadje op het schiereiland boven Inverness en genieten van het uitzicht. Vandaar gaat het rechtstreeks naar onze eindbestemming voor vandaag. We hebben een Airbnb geboekt in Strathpeffer. Het is een klein stadje die vroeger bekend werd als kuuroord omwille van zwavelhoudende water. Iets na 19u komen we aan in de kleine coffeeshop van de stad waar Mark ons verwelkomt en ons de studio toont. We hebben een kleine maar gezellige studio naast de coffeeshop met een dubbelbed en een sofa bed. We laden uit en worden dan door Mark getrakteerd op een drankje of een ijsje.
Net wanneer we naar onze studio terug wandelen, horen we doedelzakmuziek. We gaan kijken van waar het komt en er blijkt een klein optreden in het stadje te zijn. De locale dansgroep danst highlanderdansen en afwisselend speelt de band. De band bestaat uit trommelaars en doedelzakspelers. Ze marcheren door de straat terwijl ze spelen. We krijgen zelfs een plaatsje op het terras te pakken en kunnen zo genieten met een drankje in de hand van de show. Dit is een onverwacht maar oh zo geweldig extraatje.
Na de show eten we nog snel tortilla in onze studio en dan is het echt wel bedtijd voor Nand. Het is al erg laat. Wij kijken nog even een film want ook Netflix en Disney en Amazon is hier beschikbaar.
Slaapwel lieve vrienden.
Geschreven door Tadmet.op.pad