The Royal Mile

Verenigd Koninkrijk, Edinburgh

We beginnen de dag met een ontbijt in de pub onder ons hotel. Spijtig genoeg kunnen we geen Engels of Schots ontbijt krijgen. Dat kan pas vanaf 10u. We moeten het dus doen met een continentaal ontbijt.
We vertrekken vandaag vroeg naar Edinburgh want we willen het maximum uit onze dag in de hoofdstad halen. Het is een uurtje rijden. Gelukkig valt het verkeer mee.
We bezoeken eerst het Schotse parlement, voornamelijk omdat ik dringend naar toilet moet. Na een lekkere koffie in het café van het parlement, bezoeken we the debating chamber.
Tegenover het parlement ligt Holyrood Palace, de officiële verblijfplaats van de Engelse koning in Scotland. Queen Elisabeth is hier even opgebaard geweest. Het paleis is echt de moeite waard om te bezoeken. We krijgen een heel interessante audiogids en Nand heeft een kinderversie met spelletjes ertussen. Er is ook een leuke kinderkamer waar Nand zich mag verkleden en wij doen even mee. De audiogids leidt ons door de drie verdiepingen. We staan een paar keer met open mond te kijken. Er is ook een mooie ruïne van een abdijkerk maar die staat spijtig genoeg in de steigers. We wandelen nog door de tuinen en zwaaien het mooie paleis dan goodbye.
Vanaf het paleis loopt een lange straat, genaamd: de Royal Mile, naar de burcht van Edinburgh. Langs deze straat liggen de belangrijkste gebouwen van de oude stad.
Na een paar honderden meters, duiken we eerst een pub in. In Kilderkin eten we een lekkere gevulde tortilla. Nu we aangesterkt zijn, kunnen we verder de Royal Mile op. We wandelen Canongate Kirk in. Op het kerkhof van deze kerk ligt Rizzio begraven, de secretaris van Mary Queen of Scots, die vermoord werd in Holyrood palace. In the People’s Story, een klein gratis museum, leren we wat over het leven van de Schotten door de eeuwen heen.
We lopen een paar van de leuke toeristenwinkels in op de Royal Mile. Stilaan beginnen we ook de eerste straatoptredens te zien van het Edinburgh International festival dat vandaag start. De stad wordt 3 weken lang ondergedompeld in theater, muziek, dans en poëzie. Het is echt een gezellige drukte.
In de machtige Saint Giles Cathedraal branden we een kaarsje en kijken we onze ogen uit naar de ridderemblemen in de kapel van de Orde van de Distel (Thistle Chapel). De burcht van Edinburgh kunnen we spijtig genoeg niet bezoeken: er zijn geen tickets meer te verkrijgen. Vandaag begint eveneena de Edinburgh Military Tattoo: een grote militaire parade op het plein voor het kasteel. We hebben eens gecheckt voor tickets, maar die waren niet te betalen. We zien wel veel opgeklede Schotten richting het kasteel wandelen.
Er zijn 2 plaatsen van waarop je een prachtig uitzicht hebt op Edinburgh. Het eerste is Arthur’s seat, een oude vulkaan achter Holyrood Palace. Wij besluiten echter op de tweede te klimmen: Calton Hill. Van hieruit zie je aan de ene kant Edinburgh met zijn prachtige gebouwen en machtige burcht en aan de andere kant de zee. Op deze heuvel staat een onafgewerkte Akropolis en een observatorium. We dwalen er rond en genieten van alle uitzichten.
Terug beneden duiken we een klein festival in met food trucks. We delen er wat pizza en kaashapjes maar om 20u moeten we het terrein verlaten want er mogen na dat uur geen kinderen meer rondlopen op die locatie. Nand moet dus zijn pizza iets verderop opeten onder het monument voor de beroemde Schotse schrijver Walter Scott (oa Ivanhoe en Rob Roy).
We lopen langs de Royal Mile terug en genieten nog van een paar optredens en een stoet die, begeleid door doedelzakspelers, naar het kasteel wandelt. Edinburgh heeft ons echt bekoord.
In de auto valt Nand in slaap. Het was dan ook een gevulde dag.
Slaapwel lieve vrienden!

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.