Uitkijken!!

Zweden, Svenstavik

Je hebt zo van die dagen dat het je effe niet mee zit….
Nou dat begon vanmorgen bij mij dus ook zo.
Met het uitlaten van Saar ben ik uitgegleden over een stuk ijs dat bedekt was door een laagje sneeuw.
Auw, potje bloemen…..snel opkijkend of iemand het heeft gezien, je kent dat wel.
Degene die het zou kunnen zien ligt waarschijnlijk nog zijn roes uit te slapen.(koekebakker Jonas.)
Maar ondertussen hijs ik me overeind en ben ik klaar met Saar uitlaten.
Ik herpak me maar ik denk dat ik morgen spierpijn heb en een blauwe plek….
En zoals gewoonlijk zijn we weer erg vroeg klaar en wachten we tot 8.00.
We halen Marieke op want zij rijdt met ons mee.
De Zweedse leraar geeft ons complimenten dat we zo gemotiveerd zijn, en dat het ons zo goed alle vier afgaat.
Nou, we weten dat we voorsprong hebben op de andere omdat wij Engels kunnen praten en het alfabet al kennen.
Huiswerk ontvangen en dit direct maken is voor ons allen dan ook geen probleem.
Communicatie is het sleutelwoord tot contact leggen, en ja daar hoort de Zweedse taal nu ook bij.
Op de terugweg gaan we nog bij de Dollarstore twee usb handsfree muizen halen voor de laptop van school.
Want werken met de trackpad is toch best lastig.
Ook nemen we nog wat kerstversiering mee voor in het sanitair-gebouw.
Als we thuis zijn eten we een boterham met het laatste blik knakworsten uit Nederland.
In de middag maken we weer de weg en een pad vrij met de quad en schuif, en met wat hand en span diensten van mij kunnen we weer veilig naar de appartementen lopen.
Dan gaan we op weer samen achter de laptop, ons zakelijk bank id aanvragen.
Ons contact persoon van de bank heeft ons een link gestuurd en daarin moeten we veel echt heel veel vragen invullen.
En dit doen we dan via Google chroom, Google Translate, en ChatGPT.
Zo zijn we al snel weer een uur verder maar de aanvraag is weg en nu moeten we weer afwachten…..
Dan gaan we in de keuken aan de slag, we maken zelf ons groente pakket.
Prei, gele paprika’s, rode paprika’s, zoete paprika en wortel snijden we fijn en verpakken deze in zakken.
Dit kennen ze hier niet en wij vinden dit wel zo lekker en handig.
De groente la in de vriezer is weer gevuld en de keuken ruikt heerlijk naar vers gesneden prei.
Dat doet mij besluiten om verse groentesoep te maken, en het af te maken met Zweedse bouillonblokjes.
Dus dat wordt vast smullen.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Het is een genot om Martijn zo te zien stralen op "zijn" quat 🤣🤣🤣💪

Toot 2024-11-18 18:48:08

Gezellig Monique. Ik kom al helemaal in de kerstsferen met al die lampjes en sneeuw! Hopelijk valt het morgen mee met de spierpijn en blauwe plekken! Succes met de studie.

Esther 2024-11-18 20:30:06

Wat een gezelligheid al die kerst spulletjes denk dat ik ook maar de kerstboom ga opzetten 😁de sneeuw maakt natuurlijk wel het complete plaatje 🥰gerum wat vervelend dat je gevallen bent... Hopelijk valt het mee morgen liefs van ons 😘

Angela 2024-11-18 20:52:09

Goede middag, was al om half 7 op, want ik was model op kapperschool,via opdracht van m,n nichtje Linda, die heeft een eigen kapsalon ,om half negen zat ik in suma colege om half 12 klaar, voor mij is Felicia geslaagd, weet ze pas over 2 weken , oei Monique , begeven op glad ijs , en Martijn goed bezig met de sneeuwschuiver (quat) ha ha als kind zo blij , wat komt er toch veel bij kijken zeg ,Geniet van de sfeerverlichting,en van de sneeuw.groetjes allemaal

toos stannie 2024-11-19 15:03:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.