Wildsafari

Zweden, Åsarna

Vanmorgen op ons gemakje de toko’s bij gepoetst, en controle rondje gedaan bij de buren. Arnold en Margreet hebben we nog uitgezwaaid want die gingen weer terug naar Storfors. En toen kwam de vraag…….zullen we beginnen aan het kappen van de boom of stellen we het nog uit vanwege de weersvoorspellingen! Nou lang we hoefden niet na te denken want de eerste camper kwam alweer het terrein oprijden. Nog gekeken in het provinciale krantje of er iets te beleven zou zijn, zoals een markt of dergelijke. In eens kwam het idee in me op om naar Hoverbergs cave in Svenstavik te gaan. https://hoverbergsgrottan.se/ daar moesten we maar eens gaan kijken. Dus hupsakee, lange broek en vest en wandelschoenen aan en gaan. En nog voor we bij de grot arriveren zien we in het weiland een eland met twee jongen staan, en een ree. Magisch, we kunnen zelfs uitstappen om ze beter in beeld te krijgen. Daarna rijden we 200 meter verder en zien we nog een eland met twee jongen en een grote mannetjes eland met gewei. Onze dag kan niet meer stuk. De grot was een stevige klim van 200 meter hoog en toen we bijna boven waren voelden we de koude lucht die in de kloof hing. Daarna zijn we de kloof in geklommen tot we niet meer verder konden. Goed dat we ons warm hadden aangekleed, want het was er vochtig en koud.
Daarna wilde we wel ergens een koffie drinken, daar waar we dachten koffie te drinken was gesloten maar er was toch voldoende te zien en te snoepen.( rode bessen in overvloed) Ook lagen er vele geschilderde stenen “verstopt”. Jammer dat ze op deze plek geen koffie hadden. Dus weer verder op zoek, we zijn toen gestopt bij een “café” waar men boerderij-ijs en lekkere koffie met warme wafels verkochten. Het vertrek was echt vintage, en gezellig kneuterig aangekleed. Toen we naar huis gingen hebben we nog een emmertje yoghurt gekocht. Onderweg naar huis hebben we ook kraanvogels gespot. Dus deze dag kon niet meer stuk. Op de terug weg zijn we nog gestopt bij een kapper.(frisör). Martijn wil graag van z’n lange haren af, en dus een afspraak maken, helaas kan pas ergens in september. En worden we doorverwezen naar een andere. Deze heeft tot de 14de vakantie en dus besluiten we het op te geven. Bij thuiskomst zijn Martijn en ik zijn nog effe in de woonkamer aan de slag geweest om het behang eraf te halen. En dat is nu klaar……Daarna hebben we via de laptop de foto’s van die middag bekeken bij Paul en Ans in hun appartement. En daarna mocht ik eraan geloven……Er is vanuit Nederland haarverf mee naar Zweden “gesmokkeld” en dus ben ik in de verf gezet. Dus nu geen kapper Ingrid maar kapper Ans. En juist dan passeren hier voor het appartement campers….(die zullen wel denken…) Nog, en het resultaat is verbluffend. Ansje kan het wel, voor herhaling vatbaar. Ook hebben we het ons gemakkelijk gemaakt om wat eten te bestellen bij de pizzeria. En nu gaan we gezellig een spelletjesavond houden. Kortom weer een geslaagde gezellige dag.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Haha, goed bezig Ans. Kan wel zien dat je dat vaker gedaan hebt.😜

Ingrid Romme 2024-08-08 21:13:56

Wat geweldig om de dieren zo in het wild te zien. Mooie foto's wederom en zo een klim is altijd een dingetje van te voren en achteraf zo blij om het gedaan te hebben. Om even in de Olympische spelen te blijven jullie verdienen een medaille 🥇💋

Sander.Mira 2024-08-08 21:23:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.