Heerlijk Azië, wc-papier redden, chaotisch en busje komt laat

Laos, Vang Vieng

Om tien voor 7 kwam Kees me halen. We zagen een blauw zwaaillicht , maar we stonden maar even stil, dus dat ging goed. Nog wat langzaam rijdend verkeer, maar om 5 over half 8 stond ik op Schiphol. Kees uitgezwaaid en op pad. Ze hadden m'n stoelnummer veranderd, maar vond dat niet erg, zat evengoed aan het gangpad. Het eten bij Singapore is echt heel lekker. Zat naast twee Nederlandse vrouwen dat was gezellig. M'n lepelverzameling heb ik ook weer uitgebreid. Singapore heeft nl een prachtig vignet. Overstappen in Singapore is altijd prettig.

Vloog met Scoot naar Vientiane, had er nog nooit van gehoord. Maar dacht als S. ermee vliegt zal het wel goed zijn. Zij willen hun naam niet verliezen. Was ook weer lachen. Pakjes niet om aan te zien. Na het opstijgen kwamen er 2 karretjes. Allebei een vrouwelijke en mannelijke steward. De voorste had een lijst, begreep al snel dat daar de S. passagiers opstonden, die kregen eten en een drankje. Daarna kwam het andere karretje voor de overige passagiers. Ik zou zeggen geef ze allemaal eten, minder arbeidsintensief. Maar ja arbeidskrachten zijn niet duur. Ze verkochten overigens bijna niets, want het halve vliegtuig zat vol met ,dacht Chinezen en die nemen gewoon niets. Zeker gewend om geen drinken te nemen.

Gelukkig snel m'm formulieren ingevuld en stond behoorlijk vooraan. Voor mij een Indiaas gezin die het niet goed ingevuld hadden. Konden opnieuw beginnen. Dus was snel aan de beurt.
Er zijn 4 loketten. Dus eigenlijk $10 per loket. de eerste kijkt in je paspoort. Geeft het door aan de tweede die kijkt of de eerste goed gekeken heeft Bij de derde moet je betalen en bij de vierde krijg je je visum en wordt er een foto gemaakt. Taxi was snel geregeld. Kamer viel tegen was heel klein. En best wel prijzig, maar dat is in de hoofdstad. Ff een uurtje geldgen, had niet geslapen. Naar de supermarkt. Er was een feest, de ene dag voor de mannen en de andere dag voor de vrouwen.

Het was ontzettend druk. Volgens mij zat heel Laos in de hoofdstad. Het ontging mij ook wat het verschil tussen de twee dagen was. Volgens mij alleen een reden om twee dagen te feesten. De tweede dag waren er bootraces, maar niet zo spectaculair als in Vang Vieng.
Ook in dit wat nettere hotel moest ik m'n wc papier redden. Snap niet waarom ze de wc's onder of pal naast de douche zetten. Maar goed het is al een automatisme.

Met busje naar Vang Vieng. Dat kwam 3 kwartier te laat, moesten bij het verzamelpunt nog op mensen wachten. Vertrektijd 12 uur, we vertrokken om kwart voor 1. Hij vermeed wel de hele slechte weg. Door de nieuwe tolweg gaat het heel snel. Voor de gewone Laotianen niet te betalen. Heerlijke kamer, de helft van de prijs en drie x zo groot.

De vrouw herkende me nog, erg leuk. Lekker patat gegeten in m'n stamcafé. Volgende dag lekker gelopen. Het was erg warm. Lekker op m'n balkon zitten puzzelen, die ligt in de schaduw, anders is het niet uit te houden.
Maandag op pad met emotorbike. ik had zo'n kleine omdat ik het toch te gevaarlijk vind om ver te gaan. Na verloop van tijd houdt nl de verharde weg op. Tot m'n stomme verbazing zijn nu alle wegen verhard. en kun je echt een heel stuk verder zonder van je scooter te trillen. Het eerste stuk is heel slecht, stuk gereden door die stomme buggy's. Maar dat nieuwe gedeelte is goed te doen. Bij een restaurantje aan het water fried rice gegeten. Uitzicht op de brug. Het zag er niet uit, maar het eten was heerlijk. Besloot de korte weg terug te nemen. morgen een grotere e motorbike en dan de grote ronde. Nog ff bij een brug gekeken. De omgeving was net een kermis.
Heel voldaan nog ff op mn balkon gezeten. Treinticket geregeld. Nou ja wilde tweede klas en snelle trein, maar die was al uitverkocht. Heb nu hard seat, vergelijkbaar met onze tweede klas, alleen gereserveerde plaats. Vertrekt eerder en doet er ongeveer anderhalf uur over. Die andere een uur. Maar dit is ook prima.

Tot zover en morgen weer op nieuw avontuur.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Tis weer genieten in Laos. Dat druipt tenminste van de foto’s af. En de vele maal het woordje “lekker” doet ook vermoeden dat het heerlijk is. Mooi dat er zoveel wegen verhard zijn geworden. Dankzij de Chinezen wellicht? Veel plezier en lekker verder genieten in het mooie Laos!

Elly 2024-10-22 12:24:19

O heerlijk, lekker genieten in Laos. Relaxt! En dan nu ook nog met betere wegen. Ik zou er heimwee van krijgen... Geniet ervan Elly!

Marijke 2024-10-22 12:58:53

Leuk Elly om weer mee te lezen!! Heb je een lepel verzameling net als mn moeder??

Marlies 2024-10-22 14:04:10

Prachtig Elly weer een mooi avontuur

Mientje 2024-10-22 16:46:48

Hoi Elly, Wederom genoten van je verhaal en foto's. Enjoy!

Ellen Stapelkamp 2024-10-22 17:51:19

Hoi Marlies, inderdaad. op vakanties, 1 van de doelen verzameling uitbreiden... Of de Chinezen deze aangelegd hebben betwijfel ik. Wel de highway, die is echt goed. Echt goede kwaliteit is het niet. Het is verhard en rijd redelijk, maar daar is het ook mee gezegd.

gezelly.op.reis.met.elly 2024-10-23 12:09:50

Prachtig Elly om je reisverslag te lezen en de foto's te bewonderen. Kunnen we mooi meegenieten 😊🥰

Rieki 2024-10-23 13:34:33

Daar gaat ze weer...leuk El, mooie plaatjes! En Chinezen zijn gewoon raar, lopen ons met instappen a/b zonder te groeten voorbij. Dus ik loop ze in het gangpad ook gewoon voorbij...🤣 have fun!

Saskia 2024-10-25 20:15:21
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.