Dag 20: Sahagun naar El Burgo Ranero : Wandelstokken op de Camino

Spanje, El Burgo Ranero

  • Ons hotelletje, “ Domus Victoris” in Sahagun is dik in orde. We blijven ‘s avonds binnenshuis en in de vrij grote eetzaal zitten we samen met een oudere Amerikaan aan tafel voor ons “pelgrimsmenu (jawel 3 gangen🥴). Wat opvalt aan Amerikanen ( ik ga ze zeker niet allemaal over dezelfde kam scheren...) dat ze alles beter weten! Hij had de lichtste rugzak, hij liet ons weten hoe je je veters het best moet vastbinden ...( hetgeen ik bij zuster Ursula in de kleuterklas, zie mijn verslag van 2 dagen terug, 57 jaar geleden al lang geleerd had 😉).Het belgisch bier was volgens hem niet echt appetijtelijk... Het Duitse “dunkel Bier” omdat hij ooit ene keer is in Berlijn geweest was,was daarentegen “het van het”. Tegen als onze buik van ons “pelgrimsmenu” bijna vol was, was mijne buik van onze Amerikaanse vriend “helemaal vol”😱en waren we blij dat hij iets eerder naar de kamer ging zodat we onder ons 3 nog konden afsluiten met een lekker Rioja wijntje 🍷en een “brandy”🥃.
  • Sahagun zelf is een rustig provincie stadje, leeft blijkbaar ook een paar keer per jaar op bij een aantal feesten ( met de nodige processies...) en heeft ook zoals Pamplona haar stierenloop ( corrida de Torros) (3x per jaar) waarbij telkens een 40-tal jonge waaghalzen achterna gezeten wordt door opgehitste stieren in de straten van het stadje over een parcours van 1 km🙈.
  • We starten vandaag vrij laat na het ontbijt rond 09u, doorkruisen het stadje en komen nog een vrouwelijke pelgrim tegen welke ons erop wijst dat we een beetje verder in de stadsbibliotheek ons “halfweg diploma van de Camino Frances” kunnen afhalen. 5 minuten later staan we met onze Credencial ( = zie mijn verslag van 05 januari 2021, is boekje met de stempels waar we overal geweest zijn)in onze handen als 3 pubers in de rij bij de plaatselijke bibliothecaris die alles nauwgezet controleert of we wel degelijk vanuit SJPDP (Saint-Jean-Pied-de-Port) alle etappes aangedaan hebben. Een beetje later reikt hij ons een “diploma” aan, uitziend als een gewichtig document op perkament papier dat weliswaar uit zijne drukker verbonden aan zijne PC simpelweg “op maat” uitgedrukt wordt😀. Zo fier als ne gieter verlaten we de stadsbibliotheek op weg naar onze volgende bestemming.
  • Het blijft ook vandaag vrij zonnig weer met weliswaar een koude noord-westenwind welke op het hoogplateau van de Meseta ( bevinden ons nog steeds op+/- 880 M hoogte) ervoor zorgt dat we de 20 graden niet halen. Het is echter “Top wandelweer” voor Meseta-normen👍.
  • We wandelen vandaag vrijwel voortdurend op een wandelpad onder een haag van esdoorn bomen en dit kilometerslang welke voor de nodige schaduw zorgt ( tijdens heel hete dagen een welgekomen verfrissing👌).
  • Onze eerste stop komt eraan na 10,5 km rond 11u30 waar we “kroketjes van het huis bestellen”. Het was al een paar dagen geleden dat ik het nog gedronken had, maar ik stuw nog steeds het aandeel van een Amerikaanse frisdrank producent verder de hoogte in. Voor de vrouwelijke lezers die “bewijzen” willen, we hebben een foto toegevoegd😉.
  • Op de Camino zie je peregrinos met 2 wandelstokken (80%), met 1 wandelstok ( een kleine minderheid) en je hebt er die het “zonder” doen ( overige deel). Mijn bescheiden ervaring zegt dat de getalenteerde en goede wandelaar probleemloos de Camino kan uit wandelen zonder wandelstokken. Johan is er zo ééntje. Hij “huppelt” naar boven en beneden alsof het niets is. Een ander voorbeeld is Denis Eyckmans, broer van mijne beste maat de Stefan ( goed voor 26 dodentochten en 2 Camino’s !!!). Dit zijn raspaarden die alle oneffenheden ( en neem van mij aan, deze zijn er ontelbaar veel🙄) met hun knieën, lenige benen en voeten opvangen. Ik zelf behoor tot de “standaard” wandelaar. Vooraleer ik aan de Camino begon had ik zeer weinig met wandelstokken getraind. Ik had van mijn werkgever Würth een paar metalen wandelstokken in de garage al 20 jaar onder het stof bedolven liggen vooraleer ik besloot ze toch maar mee te nemen. Mijn uitgangspositie: “Kan ik ze ginds niet gebruiken, dan geef ik ze wel weg aan iemand die ze wel kan gebruiken”.Dit was echter mijn beste beslissing ooit👍👍👍. Van het moment dat het iets of wat bergop of bergafwaarts gaat zijn mijn wandelstokken een ongenaakbaar hulpmiddel in stabiliteit,valpartijen te vermijden, jezelf helpen iets sneller omhoog te duwen of bergafwaarts om af te stoppen...Als ik na dag 3 mijn wandelstokken vergeten had in het hostel in Pamplona ( die achteraf met Jan zijne rugzak alsnog werden meegestuurd naar de volgende bestemming) had ik de hele dag het gevoel dat ik iets “te kort” had aan mijn lichaam, hetzelfde gevoel als je ergens naartoe gaat en je je Smartphone vergeten bent...Op de vlakkere stukken gebruik ik de stokken niet en neem ze per 2 in één van beide handen. Andere pelgrims binden op de vlakke gedeelten dan weer hun stokken op hun rugzak. Jan is dan weeral een wandelaar die altijd, maar ook altijd met zijn stokken wandelt. Mijn wandelstokken zijn niet van carbon ( dus iets zwaarder) maar daar heb ik persoonlijk geen last van. Het feit dat ze van “Würth” zijn bewijst hun oerkwaliteit🤓🤓🤓.
  • We bereiken El Burgo Ranero na een 20 tal kilometer, 27.525 stappen, 2.686 verbruik van calorieën en een gemiddelde van 5,4 km per wandeluur.
  • Quote: De momenten van vandaag zijn de herinneringen van morgen

Geschreven door

Al 19 reacties bij dit reisverslag

Proficiat met jullie diploma , en zeker niet luisteren naar Amerikanen die denken dat Duits bier lekkerder is dan het Belgisch , 🍻

Luc Joly 2021-09-20 19:25:16

Mooie foto's en reportage. Wa kennen Amerikanen van bier.🤣🤣 ons bier is het beste van de wereld !! Groetjes

Don Armando 2021-09-20 19:25:28

Proficiat met jullie diploma's.

Don Armando 2021-09-20 19:26:11

Weer zeer mooie foto s van jullie reis en zeker en verdiende proficiat met jullie diploma s is leuk om jullie te volgen

Maria 2021-09-20 19:33:33

Weeral een heel mooi verslag. Een diploma om in te kaderen. Nog veel wandel plezier. Groetjes uit klein Vorst 😁

Corinne 2021-09-20 19:36:56

Proficiat met jullie diploma halfweg het is nu al een top prestatie 👍!👌👌💪🍻

Frank 2021-09-20 19:54:14

Proficiat met jullie diploma,daar mogen jullie fier op zijn. Borst vooruit en kin naar boven,top,top,top... we volgen elke dag mee,nog steeds vanuit Frankrijk. Prachtige foto's zoals altijd. Groetjes

Karin en wilfried 2021-09-20 20:04:57

Mercikes allemaal voor jullie talrijke positieve reacties en aanmoedigingen👌👌👌 Michel, Johan en Jan

michel.op.reis 2021-09-20 20:12:29

Proficiat.echt wel chapo aan alle 3.

Eric😉 2021-09-20 20:18:46

Dikke proficiat met jullie diploma !!!! Chapeau. Wat een topprestatie al. Goede moed verder ! En weet , er is geen beter bier dan Belgisch bier !

Liesbeth en Eric 2021-09-20 20:19:36

Hey makker, de verslaggeving blijft enorm boeiend, juliie prestatie tot nu toe verbluffend knap. Welke gemiddeldes halen jullie zeg. Het is mooi om te lezen dat jullie zo genieten.

Stefan E. 2021-09-20 20:26:49

Mercikes Eric & Liesbeth + Stefan👍👍👍 Het echte zware werk begint terug vanaf donderdag voor minimum 1 week lang🥵

michel.op.reis 2021-09-20 20:37:20

Ik geniet elke dag van het verslag en de foto's !!!

Karel (van Wandelclub De Stappentellers) 2021-09-20 21:07:23

Proficiat met uw diploma. Jullie doen dat fantastisch. En heel mooie foto’s.

Melis Rosa. 2021-09-20 22:07:14

Chapeau mannen, halfwegdiploma is binnen. Weer een opsteker en wat die Amerikaan betreft...laat hem maar een poepje ruiken,wa weet ne Amerikaan van bier...Nothing. Schol mannen..Ga ervoor en vanaf vandaag nemen de kilometers af en komt het einde steeds korterbij. Top .

Joe 2021-09-21 09:19:32

Mercikes allemaal voor jullie positieve en motiverende reacties 👍👍👍💪🏽💪🏽💪🏽

michel.op.reis 2021-09-21 10:56:27

Jongens, jongens, schitterend wat jullie elke dag presteren, door dik en dun steunen jullie elkaar, mooi om vanuit onze luie zetel jullie ervaringen elke dag mee te kunnen maken. Doe zo verder en houdt de moed erin mannen !!!

Willy & Viviane 2021-09-21 13:01:32

Hej mannen,vanuit eigen ervaring moet ´k die quote wel beamen.."al die momenten"...dagelijks knap geschreven,mooie foto´s en vooral al heel wat kilometers gewandeld(da´s een diploma verdiend)Goe bezig en geniet nog van jullie tocht verder.Groetjes vanuit Vorst.

Ria 2021-09-21 13:49:51

Het wandelstokgevoel is voor ons hetzelfde geweest, eerst je afvragen of je ze wel zal nodig hebben en nu blij dat ze er bij zijn. Proficiat met jullie diploma's 👍👍

greet.leen.compostella 2021-09-22 16:23:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.