Fredrikstad & omstreken

Noorwegen, Fredrikstad

Omdat het zulk mooi weer wordt de komende dagen besluiten we niet veel in de auto te willen zitten en van het weer te genieten. Vanaf morgen wordt het echt zomers. We slaan nog wat boodschappen in in Zweden voordat we de grens naar Noorwegen oversteken. In Fredrikstad parkeren we de bus op een parkeerterrein naast het centrum. We wandelen langs het water naar de pond die ons naar het oude gedeelte van de stad brengt. Dit is een vestingstadje, leuk om doorheen te dwalen en we drinken nog wat in de tuin van café magenta. Terug aan de overkant gaan we uit eten. We slapen op het parkeerterrein.

31 mei 2024
Ljup is haantje de voorste om 09:00 bij de barbershop om de hoek. Een stukje verderop hebben we een mooi plekje opgezocht aan een strand (Foten). Hele dag aan het strand vertoefd. Het lijkt wel alsof we in Frankrijk zittten, hadden dit echt niet verwacht bij onze vakantie in Noorwegen maar we nemen het er lekker van. ‘S avonds eten we aan één van de picknick tafels onze pasta. We slapen op het parkeerterrein op 100 meter van het strand.

1 juni 2024
Ontbijten aan een picknicktafel aan het strandje. We sturen die drone nog even om hoog en maken nog wat mooie platen. Stukje verderop bezoeken we een klein vissersdorpje Engelsviken, we kwamen voor de ijsboer maar zagen zoveel locals een visboer inlopen dat we daar onze lunch alvast scoren voor op de camping in Lervik. Z’n kleine kneuterige camping met maar 4 plaatsen voor campers en de rest vaste plaatsen. Aan de camping een klein strandje waar de kinderen zich vermaken met het vangen van krabbetjes, dat is echt een ding in Zweden en Noorwegen.

2 juni:
Deze plek en het weer zijn te fijn om door te rijden. We boeken nog een nachtje erbij. De bakker aan de overkant is ongelooflijk goed. Kan de hele dag wel zuurdesumbrood en kaneelbunne eten.
De hele ochtend vermaken we ons met bellenblaasapparaten die we hebben meegenomen en meja in haar badje bij de bus. ‘S middags vertoeven we aan het standje aan de camping.
We maken gebruik van de bbq op de camping. Nadat we die dame vragen om haar auto te verplaatsen hebben ook wij van hieruit zicht op het meer.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een zomer! Heerlijk hoor!

jolanda sinkeldam 2024-06-09 09:19:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.