Naar Otjiwarongo

Namibië,

Na een vreselijk plakkerige nacht zijn we op tijd opgestaan om te ontbijten, afscheid te nemen van onze geweldige gastvrouw Yvonne en door te reizen naar onze volgende bestemming: Otjiwarongo. Een rit van 390 km door eerst vlak land, daarna omhoog de bergen in en tot slot op een vlakte op 1580 meter hoogte. Het was wederom een warme dag. Om 9 uur was het al 31 graden en in de middag was het 36 graden (op 1580 meter hoogte dus). Onderweg werden we 2x aangehouden door de politie voor controle van het rijbewijs. Zo vaak hebben we dat in Nederland nog nooit gehad. Laat staan op één dag.

We waren rond lunchtijd bij ons hotel C’est si bon. We konden al wel inchecken maar de kamer was nog niet schoongemaakt. Bij een restaurant in de buurt op een leuk binnenplaatsje onder een grote boom lekker geluncht.
Daarna gingen we naar het Cheetah Conservation Fund. Dit is opgericht door een Amerikaanse dame om de cheeta te beschermen tegen de boeren en dat doen ze op een hele mooie manier. Niet alleen vangen ze cheeta’s op die om wat voor reden niet in het wild kunnen leven, ze fokken en trainen speciale honden die het vee kan beschermen tegen cheeta’s, jachtluipaarden, leeuwen en jakhalzen. Deze honden worden vervolgens bij boeren in heel Namibië geplaatst tegen een kleine vergoeding. De honden worden hun hele leven gecheckt om ervoor te zorgen dat ze de juiste voeding en verzorging krijgen en doen wat ze moeten doen.

Bij terugkomst nog lekker in het zwembad gezwommen en geluierd.

Ook al zijn er in het plaatsje voldoende eetgelegenheden, we kozen ervoor om bij het hotel te gaan eten. Vanmiddag werd ons al verteld dat er een tafel bij het zwembad voor ons gereserveerd was. In de avond bleek dat we de enige gasten waren die daar aten; de rest at binnen. De tafel was mooi gedekt en onze gastvrouw was echt geweldig. Omdat we allebei rode kleding aan hadden, kwam ze zelfs met kaarsjes in een cocktailglas met rode vloeistof aanzetten. We voelden ons zo bijzonder behandeld dat we ons afvroegen of ze ons niet had verward met een ander stel.
Het eten was heerlijk (wel belachelijk veel) en we hebben ons prima vermaakt.
Het koelde ook lekker af; om kwart voor 10 was het 20 graden (én we hadden airco!).

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat een geweldige dag weer, met een mooie afsluiting.Wat eten jullie daar? Is het een beetje Europees?

Alie 2023-11-01 13:08:31

Wat een interessante reis is dit met alles wat je hoort en ziet. En wat romantisch zo samen dineren. Het lijkt wel een film.

Dini 2023-11-01 16:38:53

Het eten is hier heerlijk. Vooral het vlees: veel meer soorten en smaakvoller. Verder vaak aardappelen of rijst erbij en diverse soorten groenten.

ReizenmetLaura 2023-11-02 09:36:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.