De langste dag

IJsland, Fludir

Weer een zonnige dag met een maximum temperatuur van 17 graden.

Na het ontbijt naar de Secret Lagoon: het oudste bad van IJsland; in 1891 gebouwd. Vroeger werden hier de zwemlessen gegeven tot in 1947 een nieuw bad werd gebouwd. Toen raakte het in verval tot het opnieuw werd geopend en de naam Secret Lagoon kreeg. Het wordt verwarmd door hot springs dus lekker warm en helemaal natuurlijk.

Daarna naar het Þingvellir National Park met onderweg een lunchstop in een verrassend restaurant. Van buiten zag het er heel chique uit, maar bij binnenkomst moesten we de schoenen uitdoen. Het bleek een oude school te zijn in jaren-70 stijl. De school was er eerst. Het is in 1928 gebouwd door enkele mannen die een beeld hadden van waar een school behoorde te staan en hoe het eruit zou moeten zien. Daarna kwam pas het dorp. Nu is het een hostel en restaurant. Meer informatie is te vinden op heradsskolinn.is.

Door naar het nationaal park. In het jaar 930 begonnen de Vikings hier het parlement tot 1798 toen het naar Reykjavik verhuisde. Daarnaast loopt hier de kloof tussen het Europese en de Noord-Amerikaanse continent. Heel bijzonder om daar tussen te lopen.

Na een wandeling van 5 km weer de auto in en op de bonnefooi gaan rijden. We kwamen uiteindelijk op een onverharde weg in een bijna Mars-achtige omgeving. In de verte vulkanen en bergen met sneeuw en verder heel veel ruimte van steen en geen andere mensen. Onbeschrijfelijk.

Tegen etenstijd weer terug. Er is niet veel keuze in Fludir, dus vanavond voor een Ethiopisch restaurant gekozen. Gerund door een heel vriendelijk echtpaar kregen we ons eten op een grote schaal. Je eet met je handen en met behulp van een soort pannenkoek schep je het vlees en de rijst op. Heerlijk.

De zon was opgekomen om 2:48 en gaat vannacht onder om 00:10. Het blijft apart: het maakt niet uit hoe laat je ‘s nachts wakker wordt, het is licht.

Morgen gaan we naar een nieuwe locatie.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Als je de geschiedenis kent, wordt het des te interessanter. Mooie ruige natuur. Klopt het dat er geen verslag van dinsdag is?

Dini 2023-06-22 10:09:15

Verslag was er wel, maar misschien had ik de link niet gedeeld. Heb ik nu alsnog gedaan.

ReizenmetLaura 2023-06-22 10:31:27

Nu wel. Dank je wel.

Dini 2023-06-22 12:38:44

Wat een prachtige dag.

Suzanne 2023-06-22 20:16:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.