Dag 14, do 17 april - Killorgin (rondrit)

Ierland, Killorglin

Dag 14, donderdag 17 april Killorgin - (rondrit)

De laatste week gaat in en wonderwel schijnt de zon vanmorgen even. Wel veel bewolking maar toch…..
We kunnen er niet goed uitkomen wat we vandaag zullen doen. Een flink stuk hier vandaan is de ‘Derreen Garden’. Aangezien er heel veel in bloei staat en erheen rijden via wegen kan die we nog niet eerder reden, wordt die ‘Garden’ het doel voor vandaag. Vanmiddag is er kans op regen dus we gaan niet al te laat op pad.
We rijden een bergweg. Geweldige uitzichten en overal schapen die door hun eigenaar flink met verf bespoten zijn. We komen combinaties tegen van lichtblauw-roze, roze groen, paars, rood, oranje en af en toe helemaal naturel (dus geen verf). De lammeren ontkomen niet aan de verfspuit. Wanner we stoppen worden we vaak door de hele kudde begroet. De meesten zijn niet erg schuw. Af en toe hebben we in de bergen wat regen, maar echt veel is het niet. Het is een prachtige tocht en we komen maar weinig verkeer tegen en dat is best wel fijn, want af en toe past onze Polo maar net op de hele weg.
Uiteindelijk belanden we dus bij de ‘Derreen Garden’. Een kleine parkeerplaats bij een flink landhuis met wat bijgebouwen. In 1 van de de bijgebouwen een mini cafe en zoals zo langzamerhand gebruikelijk is: koffie met wat lekkers. Voor het bezoek aan de tuin wordt je verzocht te betalen (je zou er ook zo in kunnen, maar dat hoort niet). Dat maakt het zo bijzonder hier. Je wordt nog vertrouwd!
De tuin is een flink park en geweldig onderhouden. Enorme bomen in hoogte en in stamomvang. De hoogste spar is 40 meter en er kan nog 20 meter bij. En het mooiste is dat alles wat kan bloeien ook in volle pracht bloeit. F a n t a s t i s c h ! Rododendrons, azalea’s etc in alle soorten en kleuren en afmetingen. Enorm en propvol bloemen. De regen blijft weg en sjouwen we een paar uur door dit park en zien zelfs af en toe de zon. Een soort ficus in volle bloei met bloemen die een waar kunstwerk zijn. De bijen genieten en wij niet minder. Al met al komen we slechts 6 mensen tegen en een aangelijnde hond. Alles is onderhouden, gesnoeid, gemaaid en verzorgd. Bordjes met nummer op de bomen zodat je ze in een uitgereikte catalogus kan opzoeken. De meeste bomen zijn meer dan 100 jaar oud en veel struiken, net als wijzelf, meer dan 60 jaar. We genieten en kunnen niet op een beter moment komen. Eén van de hoveniers vertelt dat alle knoppen de afgelopen 10-14 dagen in 1 keer zijn opengegaan door de zon in combinatie met het warme weer.
De terugweg naar het hotel gaat gedeeltelijk over dezelfde weg als heen. Dat is maar dan maar zo. Morgen naar ons volgende onderkomen in Kinsale. Ligt in de buurt van Cork aan de zuidkust.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Schitterend al die bloeiende planten en struiken, zeker een ommetje waard. Mijn favorieten, de varen-bomen staan er ook bij. Ze zijn zo elegant.

Hanny 2025-04-18 07:48:55

Wauw PRACHTIG. Idd! Omg! Die schapen… altijd lachen die kleurtjes! Die tuin was wel de moeite waard zeg! Echt heel mooi! Die ene lijkt wel een pioen! ( laat dat nou net mijn lievelingsbloemen zijn, die van mij in ons pitoreske tuintje groeien ook mooi) maar ja wij genieten van jullie verhalen en foto’s! Super leuk!😘

Maritsa 2025-04-18 17:15:54

Supermooi en wat een geluk dat alle bloemen zo mooi uitgekomen zijn! Die schapen hebben ze wel te grazen genomen zeg.. ziet er niet uit. Je kan wel zien welke lammetjes bij elkaar horen hah. Geniet van jullie laatste week

Alexandra 2025-04-18 17:50:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.