Divundu - Shametu

Namibië, Divundu

Dag 16, dinsdag 8 oktober 2024

Het diner gisteravond was uitstekend. Twee heel lange tafels vol met mee-eters. Wij zaten wat schuin tegenover een gepensioneerd stel uit Zwitserland, dat al voor de 7e keer in Namibië is. Communicatie in het Engels. Zij is nog wel te verstaan, maar van alle woorden die hij in geluiden produceerde heb ik er maar twee verstaan en Maaike, die wat dichter bij hem zat, ongeveer 6. De rest van de tafelgenoten sprak grotendeels Duits dus neem ik aan dat ze ook die nationaliteit hebben. Het stikt werkelijk van de Duitsers. Zeker 90%. En heel veel is ook op die gasten georiënteerd. Je wordt in het Duits aangesproken, veel Duitse producten in de winkel, en info op de camping ook in ‘t Duits.
We hadden de ramen vannacht op een kiertje en dat scheelde in temperatuur en dus weer gekloot met teveel deken. En….. het was veel minder koud dan andere dagen.
Maaike wil wel weer eens rijden en ook proberen door het zand ploegen met een 4x4. Er was ook volop gelegenheid voor en dat is wel kicken.
We zijn een stukje stroomopwaarts (in feite dus een stukje terug) verhuisd, omdat de lodge waar we zaten volgeboekt was. Daarom heeft onze reisorganisator een nog veel mooiere lodge geboekt voor helaas maar 1 nacht. Na ruim een halfuurtje ‘fourwheeldrijven’ en allerlei nederzettingen van arme Namibiërs gepasseerd te zijn, moeten we rechtsaf een onnozel zandweggetje op. Er staat een grootbord met ‘Shametu Lodge’ bij dus moet het goed zijn. Na een paar honderd meter staan we voor en luxe poort. Het lijkt ‘Mar-a-Lago’ wel in Florida. Er staat een bord bij dat je moet toeteren om het open te krijgen. Maar voordat Maaike een ram op de toeter geeft, springt er een dapper strijder te voorschijn met een papier in zijn hand met daarop welke gasten hij vandaag verwacht. We staan erop als Ed Zuidema. Dat is een goeie binnenkomer. De receptie is open en na het invullen van al je persoonlijke gegevens, die in Nederland allang niet meer gevraagd mogen worden zonder dat er 4 A-4-tjes worden verstrekt hoe veilig er wel niet wordt omgegaan met je gegevens. We kijken hier onze ogen uit. Wat een luxe resort. Aan de rivier, met nijlpaarden, met een arrangement voor boottocht, gamedrive, spa, met een restaurant, apart restaurant voor de lunch, met een zwembad en kampeerplaatsen met eigen toilet/douche met spierwitte handdoeken, eigen braai (bbq). Tevens een eigen huisje met rieten afdak en aanrecht om af te wassen. Dat laatste is natuurlijk minder, maar gelukkig hebben we voor nood ook papieren bordjes.
Maar om even niet af te dwalen, daar stonden we natuurlijk om 10.30 u en onze ‘Camp 2’ (net als de vorige lodge) wordt pas om 14.00 u vrijgegeven. Maarrrrrrr……… laten ze hier nou gewoon een Spa hebben met massage! Wauw en de masseuses zitten net te wachten op 2 kreupele Hollanders die al ruim 2 weken, soms enigszins ongelukkig, in een camper geslapen hebben. Het is inclusief warme douche, handdoeken de hele reut, wij alle twee tegelijk. Heerlijk! We komen er glimmend gepoetst en ontspannen vandaan en gaan eens op zoek naar camp 2. Nog een wauw: er zijn betonnen plaatsen om je camper in één keer vlak te parkeren. Daar is nog eens goed over nagedacht! En 1 om het tafeltje en stoeltjes eens behoorlijk neer te zetten.
Eerst ff een kleine lunch scoren, dan kunnen we vanavond het restant van de chili con carne van eergisteren eten. Een hamburgertje met sla. Het blijkt ruim een pond gehakt. Gecombineerd met een schaal sla voor 4 mensen. Maaike een een kleine pizza. Echter ook geschikt om te delen met wie maar wil.
Vervolgens onze camper redden die in de volle zon op de parkeerplaats op ons wacht. Het stuur en de stoelen zijn bijna gesmolten.
We installeren ons en gaan in de schaduw zitten. Het is wel smoorheet vandaag 37 gr en weinig wind. We doen de rest van de dag verder niets.

Geschreven door

Al 14 reacties bij dit reisverslag

Tsjonge, jullie komen ook van het een in het ander zeg! Ik zat me vandaag net af te vragen hoe of het Maaike haar been zou zijn en ziedaar: een foto. Voor zover ik het kan zien lijkt het de goede kant op te gaan. Gelukkig maar. Fijne voorzetting van jullie reis! Groetjes uit Franeker!

Thea Ladenius 2024-10-08 18:51:07

Wat een mooie plek hebben jullie bemachtigd. Mooie foto's. En ook al is het zo warm, ik zou toch maar even niet gaan zwemmen met die nijlpaarden in de buurt :-) Fijn dat je been zo goed geneest Maaike.

Ineke Anzion 2024-10-08 19:16:45

Er zijn niet alleen nijlpaarden, maar ook nog waarschuwingen voor krokodillen. Het zwembad is klein. Eigenlijk alleen om even onder te dompelen 😂 Vandaag is alles een beetje te veel moeite, dus veel water drinken. Net een verfrissende douche genomen. Het is nog 26 gr. Elk uur gaat het een graad naar beneden tot 19 gr. En daar is goed bij te slapen. Morgen gaan we naar Kongola. Ongeveer 2,5 uur rijden over een asfaltweg.

maaike-en-ed.reisblog 2024-10-08 20:13:59

Kijk, dit klinkt al meer als een onderkomen waar ik ook wel een paar nachtjes kan blijven :)

Jack 2024-10-08 20:24:30

Heerlijk een massage, zitten alle spieren weer op hun plek? Lekker slapen vannacht bij een lekkere temperatuur. Heb je nog pijn aan je been, natuurlijk nog wel pijn of schrijnen aan de wond.

Elly 2024-10-08 20:29:23

Ohhh heerlijk verwennerij voor jullie lichaam! Klinkt top! Je been ziet er echt al beter uit Maaike! Gelukkig maar! Geniet nog lekker! Hier is het herfst.. al was er vandaag best wat zon.. ik had geen jas nodig.

Alexandra 2024-10-08 20:47:31

Zo heurt het!

Barbara 2024-10-08 21:02:59

Ff verdiend bijkomen. Wat fijn dat je been en knie er beter uitzien.

Jetty 2024-10-08 21:11:46

He Jack, dat dacht ik al dat deze locatie meer jouw stijl is . Ik moet dan gelijk weer ff denken aan ons verblijf aan het meer met de Marmergrotten. 😥

maaike-en-ed.reisblog 2024-10-08 21:12:07

Hoi Thea, dank voor je reacties . Maaikes been gaat snel beter en gelukkig is het niet geinfecteerd geraakt. Groetjes daar in Franeker en evt bij vd Weerd . Het

maaike-en-ed.reisblog 2024-10-08 21:19:56

Heerlijk! Klinkt als een plek waar marco en ik graag heen gaan… lekker douchen massage en goed eten! 👍🏻 gave foto’s en idd het lijkt erop dat je been de goede kant op gaat! 👍🏻😍🥰

Maritsa 2024-10-08 21:23:52

Gelukkig Maaike dat je been zich aan het herstellen is, dat kan je er echt niet bij gebruiken. Fijn dat jullie lekkere maaltijden voorgeschoteld krijgen en ook nog eens een heerlijke massage daarbij, zo'n vakantie kan toch echt niet stuk lijkt mij. Al dat fijns afgewisseld met het nodige wild en avontuur, dat is onvergetelijk. Ga vooral voort met genieten.

Hanny 2024-10-08 21:29:31

Lekker aan het genieten daar!

Simone 2024-10-08 22:15:18

Zo te zien is het daar goed toeven. Lekker bijkomen. Genietse

Erika 2024-10-08 22:36:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.