Weligama

Sri Lanka, Weligama

Ik kwam aan in mijn hostel en werd direct blij! Heel wat backpackers en een chille sfeer. Maakte direct kennis met Nicola (Australië), Brady (Australië), Jakub (Tsjechië), Beau (Australië) en Charlie (Australië) en we gingen samen eten. Het was direct heel gezellig. Ik wist direct dat ik hier wel wat langer ging blijven.

De dag erna had ik mijn eerste surfles om 9 uur. Ik maakte kennis met Janneke, een Sri Lankaanse man die me ging leven surfen. Hij leerde me eerst op het zand wat ik moest doen. Het was heel heet dus zweette al meteen. Was blij toen die zei dat we het water in gingen.

Het was echt zwaar haha. Ik heb wat zeewater gehapt! Werd telkens het water ingeslingerd. Het ging wel elke keer iets beter en uiteindelijk slaagde ik er een paar keer in om op te staan. Echt gaaf gevoel! Ben super slecht volgens mij maar de paar keer dat ik op stond werd ik heel blij, glijdend over het water. Na 1,5 uur zat mijn eerst les erop en wist ik dat ik spierpijn zou krijgen haha. Heel leuk!

‘S middags ben ik met een aantal van de groep terug naar het strand gegaan. Heerlijk! We sprongen met zijn allen tegen de golven in en doken onder water. Ik had al vrij snel besloten dat ik tot na mijn verjaardag ging blijven.

We kregen ook al snel een vaste route haha. Eten bij “ons” restaurant “Seaview” en dan vervolgens langs de drankenwinkel voor bier en terug. Later werd hier de fruitstore nog aan toegevoegd.

Ondertussen was Gabriele, mijn Italiaanse buddy, aangekomen in het hostel. Hij had Dario (Argentinië) bij zich en de groep breidde zich uit. Ook Dimitri (Oostenrijk) ging mee. Wat een lol! Heb echt zoveel gelachen.

Als we terug waren van het eten gingen we direct naar de rooftop van het hostel en dronken we bier. De speaker werd aangezet. Heel leuk!

Les 2 was wederom veel zeewater happen en gesmashed worden door de golven maar stond vaker op en zeker aan het einde van de les was het echt stuk beter. Genoot er echt van ondanks dat ik er weinig van bakte. Het ziet er zo makkelijk uit als anderen het doen. Sommige zijn super goed en racen over de golven. Maar damn! tis echt lastig. Na 2 dagen had ik echt al duidelijk beenspieren en nja ook veel blauwe plekken haha.

‘S middags was ik eerst net Dimitri en Brady naar het strand gegaan. We hebben gevolleybald en ben nog even in slaap gevallen. Daarna zijn we met een deel naar Midigama gegaan. Een ander strand vlakbij. Gabriele en Dario waren aan het surfen daar en Nicola, Brady, Dimitri en ik hebben gewoon wat rondgelopen en gezeten.

En nja ons rondje weer gedaan haha. De ronde werd omgedoopt tot de “Digestic Loop” haha oftewel de DGL. Haha wat een leuke groep we hebben zoveel gelachen. Na een paar dagen hoefden we de menukaart ook niet meer haha. Onder weg naar het restaurant werd al besloten wat we gingen eten. En de dag werd weer afgesloten met een lokaal Lion biertje.

Les 3 werd mijn laatste les. Daarna ging ik zelf een bord huren en oefenen. Ik leerde nu om te peddelen en op het laatste hoefde hij me niet meer te duwen en lukt het me best aardig om te staan en te peddelen. Uiteraard werd ik wel nog wat keren gesmashed maar leuk was het wel.

‘S middags ben ik gaan slapen. Merkte dat het surfen echt vermoeiend was en nja echt vroeg naar bed ging ik niet haha. Na mijn dutje zijn we weer naar het strand gegaan en hebben ons nog even flink in de golven gegooid en uiteraard weer de zonsondergang gezien. We hebben geloof ik twee keer een ander restaurant geprobeerd maar nee niks kan tippen aan Seaview. Met regelmaat gingen we er ook lunchen. Het begon zelfs zo erg te worden dat het personeel opviel als iemand erbij kwam en wegging haha. Ook bij de fruitwinkel werden we herkend. Het begon langzaam als mijn tweede huis te voelen. Brady had ons verlaten, maar Marco, een Italiaanse vriend van Gabriele was erbij gekomen.

Dag 4 ben ik zelf gaan surfen. In begin vond ik het super lastig. Wist echt niet hoe ik moest beginnen of welke golven ik kon nemen, maar na een paar keer weer flink gesmashed te zijn ging het beter en kreeg ik meer gevoel erbij.

Ben met Nicola gaan ontbijten en voor de rest extreem lui geweest. ‘S avonds speelde Charlie op de gitaar en Gabriele op zijn Ukelele. Beau haalde zijn mondharmonica uit en samen speelden ze muziek was en wij zongen soms mee. Heel leuk! Zo mooi!

De dag erna ben ik maar Galle gegaan. Wilde even wat anders. Galle ligt een half uur van Weligama vandaan dus ging er met de bus heen. Het is bekend voor het Dutch Fort.. ja nu wel echt een fort. Vond het even heerlijk om er alleen op uit te gaan. Had van Beau nieuwe muziek gekregen en die heb ik lekker opgezet. Het fort was wel echt mooi en lag aan de zee. Ben een aantal keren op de muur gaan zitten en gewoon lekker even nadenken. Het was ook super heet dus kon de zeewind echt waarderen.

Binnen het fort waren er ook nog hele leuke winkeltjes. Na een paar uur had ik het wel gezien en heb ik de bus genomen naar Unawatuna. Een ander strand tussen Galle en Weligama in. Moest nodig afkoelen na de hitte dus een duik in de zee was echt heerlijk! Sorry mensen thuis maar tis echt héél heet hier.

De dag erna heb ik weer een surfbord gehuurd en werd het weer zeewater drinken en spierpijn krijgen maar wel weer genieten. Ik had me voorgenomen om ‘s middags weer te gaan, maar de weergoden besloten dat ik niet mocht gaan. De meest heftige storm die ik ooit gezien has brak los. Het onweer was zó dichtbij. De slagen waren enorm hard alsof de oorlog losbrak. Echt mega heftig maar zo gaaf om te zien! Nicola en ik zijn op de rooftof gaan kijken.

Tegen 17 uur was het afgelopen en met en met kwamen wat verzopen katjes binnengelopen. We zaten met een groep bij elkaar en ik wilde echt de zonsondergang gaan zien. Een aantal waren wat lui maar wist ze te overtuigen en ze waren me dankbaar! Na de megaaaa storm kwam de aller aller allermooiste zonsondergang die ik ooit gezien heb! En nja inmiddels heb ik best al aardig wat tropische zonsondergangen gezien. Maar wauw! Zo gaaf! We waren allemaal onder de indruk. Nicola en Gabriele waren naar de rots gezwommen maar ik had mijn bikini niet meer aan. Maar vond het niet erg genoot zo erg van de zonsondergang! Samen met Jakub hebben we super veel foto’s gemaakt. Jakub is echt goed. Hij is veel bezig met fotografie en film. Hij is nu pas zijn eigen bedrijf begonnen en is nu bezig aan zijn portfolio. Hij had stiekem een heel aantal foto’s van mij ook gemaakt! Super mooi. Had het niet eens door omdat ik zelf teveel bezig was met foto’s maken. De laatste foto's zijn gemaakt door hem:).

Dag 7 al.. haha ik was echt niet van plan zo lang te blijven maar het was zo heerlijk om eens even niet door te reizen. De tijd vloog ook voorbij. Het voelde niet al als een week. Voelde me er echt thuis en wat een leuke mensen. Ik wist dat ik mijn verjaardag hier ook ging vieren.

In de ochtend had ik de wekker gezet voor zonsopgang. Nicola wilde meegaan en moest haar wakker maken. Haha maar toen ik haar wakker maakte had ze zich toch weet bedacht. Het verbaasde me niet heel erg haha. Ze was soms best wispelturig maar op een leuke manier. Dus ik ging alleen, maar vond het heerlijk! Muziekje op, niemand op het strand en een prachtige zonsopgang. Genieten! En lekker even nadenken.

7.30 uur surfing! Nicola was nu wel op tijd en na een koffie gingen we samen met Beau surfen. Verder niet veel gedaan. De weergoden weigerde weer dat ik ‘s middags weer ging surfen maar nja heel erg vond ik het niet haha. Beetje lui. De dag uiteraard weer geëindigd met onze DGL haha.

Vrijdag! Onze party avond.. Jakub en ik zijn bijna jarig en we zouden op stap gaan om het te vieren, want zaterdag vertrokken er een aantal. ‘S morgens gesurft en erna gaan slapen want ik wist dat ik anders de nacht niet vol ging houden. Aussies zijn net als Engelse behoorlijk van de alcohol dus mijn middagdutje deed me goed.

Anna (Spanje) was net als Beau en Jakub een vrijwilliger en werkte dus in het hostel in ruil voor een slaapplek. Zij was nu ook aan de groep toegevoegd. Anna, nicola en ik gingen voor een grote fles Arrack, lokale coconut drank. Super lekker, maar ook wel een hersenceldoder. We hadden ook een biertje.

Er was nog een groep jonge Engelse backpackers in het hostel gekomen en zaten ook bij ons op de rooftop. Beau stelde voor om een drank spel te doen. We hebben echt ontzettend gelachen maar damnnn de alcohol ging hard! Had hem al aardig plakken. Maar wat was het leuk:).

Om half 12 vertrokken we met zijn allen in de tuktuk naar een of andere bar. Echt vraag me niet waar ik geweest ben want zou het niet weten haha. #wastedddd..
We dachten eerst dat het best een vage tent was maar het bleek echt een leuk feest te zijn. We hebben super veel gedanst. Gabriele gaf me nog een biertje maar dat was een killer! Heb hem ook weer weggegeven. Het ging allemaal beetje langs me door haha. Uiteindelijk waren we ergens na 2 uur in het hostel. Iedereen dronken haha.

De dag erna was dan ook katerdag. We zagen uit haha. Mijn hoofd knalde en was mega misselijk. Zal de rest besparen. Iedereen hong en voelde zich super slecht. Maar we waren het er allemaal over eens dat het echt een fantastische avond was. We vulde elkaars herinneringen nog even aan om wat puzzelstukjes compleet te maken die we kwijt waren haha. We zijn wel nog gaan lunchen met een aantal maar ik kreeg niks af. Had mijn toast met avocado gehad in de morgen en dat was genoeg. Surfen zat er even niet in haha.

Tegen de avond leefde iedereen wel weer op maar een late werd het niet meer. En nu is het tijd om toch echt onder ogen te zien dat ik een oud(er) wijf word!...

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wauw Inge, echt genieten zo met die gasten, heerlijk! Zo was het voor mij ook "vroeger " ☺️😉 Super leuk om te lezen dat je echt even helemaal los gaat (op de goede manier 😇) Unnawatuna ben ik ook geweest en Galle is mooi he? Leuk om te lezen dat je daar ook geweest bent. Meid geniet lekker verder! Groetjes Desiree

Desiree 2017-11-28 17:16:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.