We verlaten de camping in Gerde (bij Bagnères-de-Bigorre) en rijden ongeveer 65 km westwaarts naar Arudy. Onderweg passeren we Lourdes, waar onze tomtom ons bijna de binnenstad in stuurt, gelukkig hebben we haar plannetje door en trappen we daar niet in. We rijden over rustige, mooie wegen onderlangs de Pyreneeën en komen vroeg in de middag aan op de camping municipal in Izeste, een dorpje tegenaan Arudy.
Het is heel rustig, er staat bijna niemand. Ook dit is een mooie camping, het toiletgebouw is gerenoveerd en prima onderhouden. De tijd van de wasruimte met een waterleiding met kraantjes boven een soort trog waarin je het tandpasta-schuim van je buurman/vrouw voorbij zag drijven is gelukkig al lang voorbij, het zijn nu bijna overal individuele wascabines.
Later op de middag gaan we op de fiets naar Arudy. We zijn er ondertussen achter gekomen waarom het hier zo rustig is, de camping sluit zondag. Er wordt voor zondag regen voorspeld, geen reisdag voor ons, we houden niet van natte wegen. We gaan even kijken of de plaatselijke camperplaats voor die dag een optie is, maar er bivakkeert een groep getatoeëerde jongeren, met honden, gitaar en bier, mwah, hier maar niet!! In het dorp is een bar/restaurant en een hotel, niet veel te beleven verder.
In de overdekte ruimte op de camping wordt deze avond een feestje gebouwd, met barbecue. Het stoort ons niet erg, het geluid van praten en lachen wordt bijna overstemd door het geraas van de barrage in de naastgelegen rivier de Ossau. Het is een mooie avond na een warme dag, 33°C.
Oh ja, vanmiddag bij het uitstallen van ons camping meubilair struikelde Frits bijna over....een leeuw!
Geschreven door Fritsenhanoppad