Het dievenpad

Frankrijk, Octon

Deze morgen op de camping, twee auto’s van de gendarmerie, rondlopende agenten, zelfs een met een vuurwapen. Er is deze nacht ingebroken, bij 6 kampeerders. Er is voor meer dan € 3000,00 aan contant geld buitgemaakt en de nodige telefoons/tablets. De mensen lagen gewoon te slapen, bij 1 stond de tas aan het voeteneind van het bed! En een Engelsman sliep in zo’n tentje bovenop zijn auto, dat was zelfs een Londense politieman! Het moet een heel professionele bende geweest. Er is alleen ingebroken in caravans met een buitenlands kenteken. Onze campingmevrouw was er helemaal van ontdaan. Wij worden weer eens op de feiten gedrukt dat je ook op een camping niet altijd veilig staat. We kijken uit op de rivier de Tarn, en daarnaast en pad, van de camping gescheiden door een houten hekwerk waar je zo overheen stapt.

We vertrekken richting Béziers, vanaf Lodèze gaan we kijken naar een camperplaats. In Lodève zijn we ooit wel eens geweest, maar er is daar niets wat mij eraan herinnert. Hier zien we een gefortificeerde kerk, de eerste, we zullen er nog meer tegenkomen. Het ziet er van buiten een groot lomp gebouw uit, maar binnen zijn prachtige gebrandschilderde ramen. Het meisje van de Office de Tourisme vertelt ons dat in deze stad een beeldhouwer woonde, Paul Dardé (1886-1963), een tijdgenoot van Rodin. We hadden in het park al een opvallend oorlogsmonument gezien, wat door hem gemaakt is. Ze vertelt dat hij, als hij naar Parijs gegaan zou zijn, even beroemd geworden was als Rodin, maar hij verkoos in deze regio te blijven.
In Lodève is geen geschikte camperplaats en we gaan richting Clermont-Herault, naar het Lac de Salagou, vlakbij Octon, het is er vulcanisch, rode aarde en er is bijna geen boom te zien, het lijkt wel Colorado in Amerika. We vinden een prachtig plekje op een wel heel simpele camping en blijven ’s avonds nog lang buiten van het uitzicht genieten, de nachttemperatuur is hier een stuk hoger dan in Aguessac. Het uitzicht krijgt een 10, de camping maar een zesje.



Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.