Om half acht opgestaan en water opgezet voor thee. Ik stond me net in de badkamer te wassen toen er op de deur van de camper werd geklopt. Frits lag nog in bed en is in zijn onderbroek open gaan doen. Er stond een parkwachter voor de deur die uitlegde dat dit een parkeerplaats was waar je van 07 uur tot 23 uur mocht staan maar dat je er niet mocht overnachten. Toen wenste hij Frits een fijne dag en vertrok weer. Nou, dat was met een sisser afgelopen.
Na het ontbijt hebben we nog een wandeling door het park gemaakt van 8 kilometer. Het eerste stuk moesten we flink klimmen, toen kwam er een vlak deel met een breed pad en tot slot was er een steile afdaling en ik was blij dat ik mijn wandelstokken meegenomen had. Na twee uur waren we terug, kochten een kop koffie met de allerlaatste fika en om 11.30 uur vertrokken we. Na een uurtje rijden waren we bij de brug van Malmö naar Kopenhagen. Het was erg druk op de weg met veel vakantieverkeer. Om 13 uur gestopt en even broodje gegeten in de camper. Nu moesten we kiezen, ofwel via Odense en Kolding naar Duitsland rijden of naar Rødbyhavn en dan over met de boot naar Puttgarden. De laatste optie was 140 km. korter maar we hadden geen reservering voor de boot en on-line waren de middagafvaarten allemaal volgeboekt en kon je pas vanaf 19 uur weer een overtocht reserveren. Toch besloten we de kortere route te nemen en niets te reserveren. Er ging elk half uur een boot en zouden we moeten wachten dan zaten we prima in de camper. Tegen 15 uur kwamen we in Rødbyhavn aan, maar daar stond half Scandinavië in een lange file tot aan de boot. Het duurde minstens een uur voor we bij de check-in waren aangekomen waar we een kaartje konden kopen. Gelukkig konden we daarna gewoon doorrijden naar de wachtrij voor de eerstvolgende boot. Ook daar moesten we nog een tijd wachten, de slagbomen gingen net voor onze neus dicht. Uiteindelijk zaten we om half zes op de boot. De overtocht duurt drie kwartier en we hebben een lekker bakje patat gegeten en gezellig zitten kletsen met twee Nederlandse meisjes uit Brabant.
Aan de overkant aangekomen nog twee uur gereden tot voorbij Hamburg en daar staan we op een prima camping in Lauenbrück voor onze laatste nacht. Morgen nog 414 km te gaan tot aan huis.
Geschreven door Frits-en-anitas.vakantie