Twee zeedagen

Falklandeilanden, Port Stanley

Vrijdag 9 december zeedag
Een relaxte dag op zee begint met uitslapen. Na het ontbijt lekker genieten van koffie en thee, buiten uit de wind in de zon met een boek en sudoku. We spreken met mensen van de Canarische eilanden en later een Japanner en een Costa Ricaan. We zijn er nog lang niet maar we hebben al aardig wat nationaliteiten ontdekt. We lopen wat over het schip en het is opvallend hoe mensen gekleed gaan. Van kortebroek met shirtje tot lange broek met dik vest of jas met sjaal en zelfs muts. Het ziet er allemaal leuk uit.
Er staat een aardige wind ca. 5 tot 6 Beaufort en dat voel je tijdens het lopen, soms lukt het niet om rechtdoor te gaan en zit er een afwijking in het looppatroon. Leuk om te zien bij anderen. Maar het is zeker niet zo erg dat mensen er ziek van worden.
We lopen naar het Crow's nest, helemaal boven, voorin op het schip. Een grote bar waar je heerlijk in relaxstoelen kan zitten en uitkijkt over zee. Ik stel me voor dat je hoer hetzelfde ziet als de stuurman die aan het roer staat. Er worden hier kwissencgeorganiseerd, maar daar doen wij niet aan mee. Wij lezen Sudokuen en schrijven aan het verslag.
Om toch een beetje te bewegen loop ik elke keer alle trappen i.p.v de lift. Dat loopt best op. Wij hebben onze hut op dek 2 en het Crow's nest is dek 9, diner zaal op 5, buffet op 8, zwembaden en terrassen op 8, dus mijn traploopspieren worden aardig getraind. Om 3 uur is er een afternoon tea. In het theater op 4, ook hier gaan we naar toe. Dit valt tegen. Het is geen gezellige ruimte er voor en het is ook niet druk. Snel het kopje thee achterover slaan, het soesje en de brownie naar binnen en weer weg.
Eind van de middag is er een fitnessclass. Ik denk dat ik daar ook maar eens ga kijken. Zo blijven we lekker bezig vandaag.
Ik heb meegedaan aan de evening stretch, dus alle spieren zijn weer opgerekt maar ik werd er niet moe van dus ook nog een maar een paar kilometer op de loopband gelopen. Dat geeft voldoening.
Vandaag was ook de eerste gala avond. We hadden ons weer in smoking en lange jurk gekleed en verschenen zo aan weer een heerlijk diner met uitgebreide keuze. Voor Mart stonden de garnalen op het menu. Hij heeft ze al voorgerecht en dessert gegeten. En tot slot de show. Deze was erg leuk en zang en dans van de HALcats waren heel goed.
Een mooi einde van deze zeedag. Morgen nog zo een en dan hebben we de ruim 1080 zeemijl (ca 1800 km) naar de Falkland eilanden erop zitten.

Zaterdag 10 december, zeedag 2
Vanmorgen naar de informatiebijeenkomst geweest over Punta Arenas. Veel gehoord en een excursie geboekt van 5,5 uur met een tocht over Magellan kanaal naar een pinguineiland. Als we terug zijn kunnen we dan nog de plaats bekijken.
Na de bijeenkomst weer heerlijk in de zon gezeten op het achterdek. De wind is vandaag bijna geheel gaan liggen, dus de komische taferelen van mensen die niet rechtdoor kunnen lopen zijn weer voorbij.
Vanmorgen hebben mensen een walvis gezien, helaas wij niet. Ze schijnen hier veel te zwemmen, omdat het erg diep is. Zo'n 5500m. Wie weet verschijnt er nog een aan de oppervlakte. Ik hoop het.
Rond half 2 zijn we gaan lunchen. Een heerlijke lunch van het buffet. Er is zoveel keuze. Een salade buffet, sushi buffet, vlees en kip, spagetties, pizza's en lasagne, allerlei soorten brood en broodjes, belegd of zelf klaarmaken. Zoet of met allerlei soorten vlees of kaas, een ijsbuffet, dessertgebakjes, allerlei soorten vers fruit. Het houdt niet op. En smorgens is er ook al zo veel. Als je jezelf niet een beetje in de hand houdt, kun je hier kilo's aankomen. Dat laten wij ons niet gebeuren. Vandaag een heerlijke salade.
Vanmiddag staat Mart met een Nederlandse man te praten, hij is hier alleen en ja hoor. Hij woont nog geen 10 km bij ons vandaan. In Elst en zijn 3 zoons hebben bij Chloé op het Clv gezeten, iets ouder maar ze zijn ook altijd mee geweest met de zeilkampen. Zelfs als instructeur. De namen rollen over tafel en er zijn veel gemeenschappelijk bekende namen bij.
Met deze heer van de Berg gaan we gezellig naar de happy hour in het Crow's nest. Ik ga daarna weer naar de fitnessruimte. Dat is me goed bevallen. Op de loopband heb ik weer een aantal kilometers gemaakt, terwijl ik de zee afspeur naar walvissen. Ze laten zich niet zien.
Bij ons diner hebben we vandaag een erg mooie zonsondergang. Onze tafel is aan het raam dus we hebben uitstekend zicht. Helaas zijn de ramen niet erg schoon dus op de foto komt het wat minder goed uit. De zon gaat pas onder om kwart voor 9 en een uur later is het pas echt donker. Het donker worden is heel apart. Aan de noordkant is het steeds donkerder dan aan de zuidkant. Een raar gezicht.
We pikken ook nog even de show mee, deze keer een jongleur. Op z'n affiche staat dat hij 2x wereldkampioen is geweest. Hij was ook erg goed. Daarna ons bed in en de wekker zetten, om kwart over 8 worden we verwacht voor een excursie op de Falklands naar de pinguïns. Maar eerst met de reddingsboten naar het vaste land, want het schip kan hier niet bij de kade komen.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat toevallig! Hoe heten zijn zoons? X

Chloé 2016-12-11 20:54:56

Een relaxte zeedag zo weer te horen me alles er op en aan. De fitnessruimte heb ik maar zelden bezocht, dan was het toch leuker om buiten op het promenade dek te zijn. Eten is toch ook altijd weer een belevenis, zeker op de gala avonden. Nou, wachten op het Falkland verslag.

Ruud 2016-12-11 21:11:53

O ja, mooi tafeltje bij het raam. Is dat een vast tafeltje?

Ruud 2016-12-11 21:14:14

Wat heerlijk! Even twee dagen chillen en dan weer van boord.

Juliëtte 2016-12-16 10:12:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.