Lekker gefietst weer naar...Przemysl

Polen, Przemyśl

Tja, de onduidelijkheden mbt de trein nar Kiev en van Kiev naar Warschau waren teveel om een beslissing op te nemen. Dan maar de bekende weg terug, maar eerst wel een stukje met een Oekraïense trein!
Gisteren mbv Google translate een kaartje voor mij en de fiets naar Lviv gekocht, vertrek 12:14u. Met een beeldscherm en het woord bagage, wat internationaal is, vroeg ze me nog wat Grivna te betalen, nadat ik eerder al wat had gepind. Ok, was minimaal.

Trein komt aan, redelijk op tijd; ik bij wagon 3 en ik til direct de Santos erin; rijden we drie minuten: twee conducteurs die ook nog Engels spreken: 'zo kan dat niet met die fiets'. ...oh? Hoe dan? ik vroeg gisteren juist om een kaartje voor de fiets, zeg ik. Ja zeggen ze, maar dan moet ie wel helemaal ingepakt zijn. Ik verwees naar de mevrouw achter het loket, maar die had het dan fout gedaan zeiden ze. Ik dacht dat toen bij mij een kwartje viel met dat woord bagage dat zij noemde, maar alla, dan had ze het wel beter moeten uitleggen, vind ik. Nooit meer doen, zeggen de conducteurs, nee zeg ik. Maar bedankt en later dringt de conducteur erop aan dat ik vooral toch lekker ga zitten, wat inderdaad heel comfortabel is: beter dan 1e klas NL. Voordeel van het breedspoor is dat er meer zitplaatsen beschikbaar zijn.

Prima reis gehad naar Lviv. Was uiteindelijk een betere keuze omdat ik vandaar de weg terug kende. Hoe was dat anders dan afgelopen naar Kiev? Fiets inpakken lijkt mij niets, vooral schadelijk voor alle onderdelen. Na zoeken naar Flixbus (om in één keer naar Warschau te reizen) in Lviv, utiteindelijk maar op de fiets gestapt

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Wat een avontuur! Erg leuk om het te volgen! Veel plezier!

Annette 2021-08-15 07:50:11

Tjonge, jonge. Wel erg aardig vn de conducteurs!!

Anneke K. 2021-08-15 08:48:10

En een welverdiend pilsje!

Karin 2021-08-15 09:09:46

Wat leuk om deze verhalen te lezen! Succes verder, en veel plezier

Ineke 2021-08-15 17:42:57

Het onderstaande is een vertalIng uit het Oekraïens/Engels: Cor zat nog niet in zijn comfortabele breedspoorfauteuil of de wagondeur ging open. ‘“Plaatsbewijzen alstublieft.” Cor had zijn stapel paperassen en plaatsbewijs prima op orde.. Laat maar komen, dacht hij. De conducteur bekeek de papieren nauwgezet en leek tevreden tot hij de vraag stelde. “Is die fiets van u?” “Jazeker”, antwoordde Cor zelfverzekerd. Hij had alles prima voor elkaar. Dacht hij. “Dat mag helemaal niet, een fiets meenemen in deze trein.” De man fronste dreigend. Nu kreeg Cor het wel een beetje benauwd. “Dat mag wel, het is een Santos.. Cor koos voor de verdediging naar voren. “Die mevrouw van het loket zei dat het wel mocht. Ik mocht bagage meenemen..” En nu jij, dacht hij. “Dit is geen bagage”, antwoordde de functionaris, “dit is een fiets. En die moet zijn ingepakt, trappers naar binnen en het stuur in de lengte. Dus u krijgt een bekeuring!” Zijn hand greep naar zijn binnenzak, haalde er en beduimeld boekje uit en sloeg het open. “Naam?” Hij schreef het antwoord op. “Nee”, zei Cor die van precisie houdt, “nee, met twee n’s en geen c.” “Waar komt u vandaan?” Vroeg de man nors. “Nederland.” ‘Nederland?” De man keek verrast en een stuk vriendelijker op. “Het land van Hans van Balen?’ Ondertussen sloeg hij het boekje weer dicht en deed het in zijn binnenzak. “Prima kerel, die Van Balen. Nee, het is wel goed zo. Goede reis verder.” Hij glimlachte Cor vriendelijk toe en ging verder. Dat had Van Balen nog eens moeten meemaken, dacht Cor.

Henk de Swaan Arons 2021-08-15 18:17:19

Nou Henk, Wat krijgen we nu ? Alsof je erbij was. Ik zie Cor al zwetend stotteren tegen de conducteur. Terwijl Cor toch, zoals altijd, goed voorbereid was. Maar Hans van Balen ...?!

Jurriaan 2021-08-15 23:26:40
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.