11 juli 2019: Sula (Solavågen-Ålesund)

Noorwegen, Langevåg

Hallo iedereen,

Gisteren vertrokken we vanuit Olden met de auto naar Solavågen, op weg naar onze volgende verblijfplaats. We laten de camping voor wat ze is en rijden luxueuzere tijden tegemoed. Daar overnachten we 3 dagen in een echt hotel.
Onderweg nemen we nog de ferry van Festøya naar Solavågen, een korte tocht met de boot over kalm water. Na enkele minuten varen komen we aan en mogen we van de overzet boot rijden. Het weer is helemaal anders dan de vorige dagen, helemaal grijs en mistig, maar zeker niet koud voor Noorwegen.
We komen nog maar de kaai opgereden en de gps weet ons te vertellen dat onze bestemming bereikt is. Blijkbaar ligt het hotel vlakbij.
We mogen in elk geval pas om 15 u op de kamer en rijden daarom verder naar het centrum van Ålesund.
Het is er druk, in de wateren van de binnenstad is er een demonstratie aan de gang met zo'n ding wat aan een jetski verbonden is. Diegene die dit aan heeft wordt door een krachtige waterstraal de lucht in gehouden. Geen idee hoe dit ding heet. In elk geval, we zien vanuit de auto dat er deftige salto's en andere toeren uitgevoerd worden.
We vinden een ondergrondse parkeerplaats, waar we de auto achterlaten.
Dan volgt het gevecht met de parkeerautomaat. Enkel in het Noors, en geen enkele manier om dit in een andere taal te veranderen.
We puzzelen het uit en ondervinden dat je al bij het parkeren je ticket betaald. Met de bankkaart natuurlijk. Eerst ingeven hoeveel je wil betalen en controleren hoelang je mag parkeren, eventueel aanpassen en dat met de kaart betalen.
Blijkbaar is er een soort van stadsfeest of braderij aan de gang met heel veel standjes om te eten. Tony kiest voor een ijsje, ik voor een Brusselse wafel. Niet slecht, maar helemaal niet de Brusselse wafels zoals ze zouden moeten zjin.
We verkennen de binnenstad verder en nemen de 418 trappen omhoog om op de stadsberg "Aksla" te geraken. Vandaar heb je een mooi uitzicht over de stad en de omliggende bergen. De berg is 189 m hoog. Het licht is helemaal verkeerd, de zon staat op de verkeerde plaats, maar beter iets dan geen foto, maar ik ben er helemaal niet tevreden van.
Na de beklimming nemen we een pauze ergens in de stad met koffie voor Tony en sprite voor mezelf.
We lopen nog even rond in de stad, en vertrekken met de auto richting hotel. En inderdaad, het hotel is vlakbij de aanlegplaats voor de ferry's. We kijken nog even rond en ik probeer hier vlakbij op de rotsen aan de waterkant van het fjord nog een paar fotootjes te forceren.
Bij aankomst in ons hotel krijgen we van de eigenares, een iets oudere vrouw, te horen dat we niet de kamer krijgen die we hebben geboekt, maar een iets luxueuzere. Geen probleem!
De kamer ziet er inderdaad mooi uit, een ruime badkamer, 1 kamer met een eenpersoonsbed, een grote kamer met 2 persoonsbed, zithoek en grote tv. Dit kunnen we wel appreciëren naar het basic verblijf in de camping.
We laten het ons welgevallen en slapen als roosjes.
Vele groeten uit Noorwegen!
Dirk en Tony

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.