Hallo iedereen,
We proberen wanhopig onze achterstand op pindat bij te werken, maar het is niet eenvoudig. Vandaag weer rond 22 u op de kamer gekomen, en dan is een uur vlug voorbij, maar we doen ons best.
Het overzicht van voorbije zaterdag dus. De 2e nacht in de tent was veel beter! Ondertussen had ik de truuk met de handdoek en opblaasbaar hoofdkussen op punt gesteld, en we hebben alle 2 echt goed geslapen. Zoals gewoonlijk was ik alweer heel vroeg (dus te vroeg) wakker.
Omdat we de dag tevoren de wandeling naar/in Johnston canyon niet hebben volbracht wegens te weinig tijd, hebben we deze uitgesteld tot zaterdag. Het was voorzien om deze vrijdag te doen, maar eventueel kon deze naar zaterdagvoormiddag opgeschoven worden.
De wandeling konden we gelukkig op tijd beginnen, want op zaterdag zou het er wel heel druk worden. De canyon is een smalle kloof waarin de rivier naar beneden kolkt en raast. Met op het einde 2 watervallen.
De zon scheen volle bak, dus alles dik in orde. Toen wij aan de terugweg begonnen, en aan de eerste waterval kwamen stonden daar op een brugje horden mensen aan te schuiven om de waterval te kunnen bewonderen. Zo is er ook geen plezier aan. Gelukkig hadden wij dit nog in een tamelijk rustig moment kunnen bekijken.
De wandeling was ongeveer 4,5 km lang, dus konden we in de namiddag nog wel iets forceren.
Diezelfde dag zijn we met de lift naar de sunshine meadows in Banff getrokken. We maakten het ons gemakkelijk en namen de lift naar boven. Na de gondellift (nog nooit gezien, maar deze kon een hoek van 90 ° maken) kwam nog een kleine stoeltjeslift. Pas ingestapt en het begon al te regenen en hagelen. Gelukkig was deze lift maar een klein stuk, maar aangenaam is anders. Door de zonnebril kijken kon niet meer door de vele regendruppels. Eenmaal boven was het de bedoeling rond een aantal meren te wandelen, maar de toer moest worden ingekort: Die morgen was er rond 1 van de meren beren activiteit en dit gedeelte werd voor de veiligheid afgesloten. Niemand mocht er verder en iemand van de bergvereniging? stuurde de mensen terug. Ondertussen was het slechte weer al weggetrokken en liepen we in volle zon. En het was er prachtig. Tijdens onze rit met de auto naar huis, kwamen we als kers op de taart nog een aantal wilde schapen tegen. Weer een mooie belevenis!
Na het avondeten zijn we nog even tot bij de Vermillion lakes gereden. Een reeks van 3 meren, vlak uit het centrum van Banff. Er kunnen heel mooie foto's gemaakt worden met weerspiegeling van de bergen in het water en mooie zonsondergangen, als je geluk hebt natuurlijk. We stonden er niet alleen. Een aantal andere hobby-fotografen sleepten hun hebben en houden de waterkant op om DE foto te maken. Het licht werd jammer genoeg niet wat het zou moeten zijn, maar het belangrijkste was: we hebben ons toch weer kunnen bezig houden. En wat gebabbeld met volk uit Korea en andere, ieder in de weer met z'n foto's en hopeloos zwierend en zwaaiend met de armen tegen de vele muggen. Er was zelfs iemand die zijn foto's op instagram zette, en zo door weet ik veel wie was opgepikt. Die gast wordt ondertussen door 8 firma's (denk ik) gesponsord en zijn camionette waar hij mee rondreed was ook gesponsord om doorheen Canada mooie landschappen te fotograferen. Zo ver zullen we wel niet geraken, maar ik zou mijn foto's ook via instagram op internet moeten zetten. We zien nog wel. Hoop doet leven zeggen ze. Weeral een mooie dag voorbij!
Moe en voldaan kropen we onze tent in!
Groetjes,
Dirk en Tony
Geschreven door Dirkentonys.reisdagboek