Ubud

Indonesië, Bali

Gisteren ben ik aangekomen in Ubud. Wat een verschil met Sanur! Niet alleen qua omgeving, maar ook qua temperatuur. Het is hier veel vochtiger en meer bewolkt, maar bloedheet. Bij een kleine inspanning gutst het zweet al van je lijf😝!

Ik ben een beetje rond gaan lopen en heb geluncht bij een rijstveld. Na nog wat verder lopen kwam ik aan bij Monkey Forrest. De naam zegt het natuurlijk al dit is een bos met 600 Makaken. Zo brutaal als een aap is hier zeker van toepassing. In de zijkant van mijn rugzak zat nog een koekje in een verpakking en toen ik een selfie maakt met die aap hing hij een seconde later in mijn rugzak en had het koekje te pakken. Die beesten zijn zo snel en slim. Je moet wel oppassen, want meerdere malen per dag worden mensen gebeten door de apen en je weet niet of ze rabiës bij zich dragen. Ik bleef dan ook op gepaste afstand en alleen bij een medewerker heb ik het toegelaten dat er apen op mijn hoofd gingen zitten. Als beloning kregen ze dan een banaan. Het levert uiteraard wel leuke foto's op. Toen ik weg wilde gaan, was er net een crematie afgelopen en dat is een heel ritueel. Je ziet hieronder war foto's, maar helaas was ik net te laat om er meer van te kunnen zien. Het schijnt namelijk een hele bijzondere gebeurtenis te zijn waarbij je ook aanwezig mag zijn.

Uiteindelijk ben ik weer teruggegaan naar mijn hostel en daar raakte ik aan de praat met Isa. Een meisje uit Zweden die overal al heeft gewoond en aan het uitvinden is waar ze uiteindelijk permanent wil gaan wonen. We zijn samen wat gaan eten en kregen onderweg een enorme regenbui over ons heen. Dat was wat minder, want we waren echt zeiknat! Daarna zijn we een bar op gaan zoeken (later bleek dit de enige bar in heel Ubud te zijn) en daar zijn we tot laat gebleven. Was echt heel gezellig en deed mij een beetje denken aan Suriname.

Vandaag heb ik wat opstart problemen. Ik heb heel slecht geslapen en kon mijn bed niet uitkomen. Ben helemaal lek gestoken door de muggen ondanks dat ik mij heb ingesmeerd met deet. Het ontbijt heb ik dan ook maar geskipt. Het is hier een feestdag vandaag, Kuningan. Dus veel is er niet te doen. Al merk je verder weinig van deze feestdag.

De stoep is hier trouwens echt zo slecht! Er zitten flinke gaten in en je kijkt dan zo 1 meter naar beneden. Dus goed oppassen waar je loopt! Je moet sowieso goed uitkijken waar je loopt want overal op straat zie je 'Canang Sari' liggen op straat. Dit zijn kleine offermandjes en minstens 1x per dag moeten ze zo'n mandje neerleggen met een stokje wierook. Ze stoppen er werkelijk waar van alles in, je ziet, bloemen, fruit, rijst, maar ook een shaggie. Je kan het zo gek niet bedenken!

Het heeft weer super hard geregend en je merkt dat je weinig energie hebt hier. Ik was buiten wat aan het relaxen en raakte aan de praat met Bim. Hij is de broer van de eigenaar van het hostel. Ik vertelde hem wat ik allemaal nog wilde doen en Bim mijn reddende engel ging alles direct voor mij regelen! Hierdoor blijf ik wel een nacht langer in Ubud dan gepland, want anders is het niet mogelijk om al deze dingen te doen!

Vanmiddag ben ik dus samen met Bim en Cecilia (een meisje uit Denemarken) naar Ketut Liyer geweest. Ketut is de handlezer uit de film Eat, Pray & Love. Hier moet je natuurlijk wel zijn geweest. Ketut zelf is inmiddels zo oud en dement dat hij zit niet meer doet, maar ze moeten dit natuurlijk uitmelken dus er is een nieuwe "Ketut"😉!

Eenmaal daar aangekomen na een lange rit (het was namelijk heel druk), bleken er zo'n 8 wanhopige vrouwen voor ons te zijn. Een sessie duurde 10-15 minuten per persoon dus reken maar uit hoelang de wacht tijd is. Het bleek ook nog eens vrij prijzig te zijn 250.000rp dat is ongeveer €17,- en betaal ik voor een overnachting hier inclusief ontbijt. Dus wij hadden het snel gezien en gingen maar weer weg. Ik kan jullie dus niet vertellen hoe mijn toekomst eruit zal komen te zien😜! Ik heb nog wel wat foto's gemaakt, maar helaas lukt het mij niet om deze over te zetten naar mijn telefoon!

Morgen word ik rond 8.00 uur opgehaald en ga ik een mountainbike Tour maken door de rijstvelden. Je start op een vulkaan en gaat dan naar beneden langs de rijstvelden en koffieplantages. De dag erna ga ik met Bim naar een waterval, de Elephant Cave, de Tirta Empul Temple en de Rocky Temple. Ik ben heel benieuwd, maar heb er super veel zin in. Heb het idee dat ik hier al heel lang ben terwijl ik vorige week rond deze tijd mijn tas aan het inpakken was samen met mijn moeder!

Het is een beetje een lang verhaal geworden, hopelijk vinden jullie dat niet erg😊! Ik laat jullie snel weten hoe mijn andere dagen in Ubud zijn geweest en waar ik dan naartoe ga. Ik heb namelijk nu nog geen idee!

Geschreven door

Al 14 reacties bij dit reisverslag

Hoi Anita, geweldig om je avonturen verhalen te lezen. Wat een mooie gebeurtenis dat je zo iemand als Bim ontmoet. Zo wordt je avontuur nog interessanter. Heel veel geniet plezier en dat je veel positieve mensen op je pad mag krijgen. 🙏😋

Marga 2016-02-20 11:01:42

Nee ik vind die lange verhalen juist leuk. Net of je ons een beetje mee neemt. Kan me zo goed voorstellen dat je het idee hebt al heel lang weg te zijn. Goed gevoel toch? Tot gauw xx

Letty 2016-02-20 11:37:32

Gezellig, we genieten juist mee van al je avonturen! Enjoy the moments!

Ingrid Aalders 2016-02-20 11:48:52

Ik vind het juist super leuk om alles zo een beetje mee te beleven.....ga jij maar lekker op avontuur hoor,ik lees wel lekker mee! :-)

kim roovers 2016-02-20 11:59:13

Erg leuk om allemaal te lezen! Reizen zo een beetJe met je mee. Lijkt me scarry van die apen, maar ben idd benieuwd naar de foto"s😄.

Ellen 2016-02-20 12:42:57

De foto's staan er ook op! Staan onder mijn verhaal of onder de reacties. Weet niet hoe jullie het te zien krijgen, maar hij iedere verhaal plaats ik foto's!

anitas.travels 2016-02-20 12:54:07

zo te lezen gaat het goed met je en heb je snel contact met andere mensen. doe voorzichtig met het fietsen en verder lekker zweten goed voor het lijntje . groetje pa

aart ,pa 2016-02-20 13:12:17

Ieve schat Super.... Geniet zo mee en wat schrijf je leuk!!! Dikke knuffel xxxxxxxxx

miem 2016-02-20 13:12:44

Hoi anita Wat geweldig om je verhalen te lezen en je zo te kunnen volgen. Wat leuk dat je elke keer ook wat nieuwe contacten opdoet en daar mee kan touren. Veel plezier nog meid Xxxx

Hellen 2016-02-20 15:44:57

Is juist super leuk die lange verhalen. Kijk alweer uit naar de volgende!! Je vermaakt je prima volgens mij!! Veel plezier weer met de volgende belevenissen!! Xx

Yvonne 2016-02-20 17:24:21

Lange verhalen:👍🏻👍🏻 Veel plezier en geniet van de mooie fietstocht!! Xx

Brenda 2016-02-20 19:00:15

Hey Anita, Wat moet het leuk zijn. Al die belevenissen die je nu al hebt gehad! En de mensen die je al hebt ontmoet. Leuk om zo met je mee te reizen! Geniet er nog van! Dikke Kus van Debby met 2 b's ;)

debku 2016-02-20 20:21:32

Anita ik vind het heel erg leuk je belevenis te lezen. wat een andere cultuur hé' en wat zijn de mensen vriendelijk. Gr.GRe

gre de vries 2016-02-20 21:28:24

Hallo Globetrotter Wat heb je al veel beleefd. Een spannend en uitgebreid reisverhaal, helemaal goed . Nog veel plezier en take care 👍😘 Maarten

Maarten 2016-02-21 18:22:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.