Van de wijnvelden van Bordeaux naar de visvangst in Pornic

Frankrijk, Blaye

Ons verblijf in Gujan Mestras sloten we af met een gratis festivalletje op 150 meter van de camping. Een coverband bracht er liedjes van de Red Hot Chili.. 's, daarna volgde een dj set die ons nog te horen was in de camper. De volgende dag werd de rekening vereffend en konden we rond half elf vertrekken richting Bordeaux om daarna tussen de wijnvelden verder te rijden tot in Blaye, blijkbaar gekend voor de 6000 hectare aan wijngaarden. We slaan eerst weer wat proviand in, en installeren ons dan op de camperplaats (90 pl). Even wat smullen en dan op verkenning. Het is nog heerlijk warm en via de rivierbedding gaan we richting centrum die gekenmerkt wordt door zijn citadel. Deze citadel heeft 4 bastions en courtines en 3 ravelijnen en wordt omringd door een diepe gracht. Eenmaal je door de toegangspoort bent kom je in een oud stadje met wat winkeltjes en restaurantjes, heel charmant allemaal om eens door te wandelen. We eten een lekker ijsje en slenteren dan terug naar de camper waar we tot na 21 u buiten kunnen zitten. De volgende dag rijden we weer een heel eind tussen de wijnvelden maar ook langs de iets grotere routes nationales. Maar op zondag is het rustig rijden en rond half 3 staan wij op camping du golf in Pornic. Eigenlijk staan we in kleine buurdorp St Mairie sur Mer, de zee is slechts een 500 meter verwijderd en we kunnen het mooie kustpad, een stuk van de GR8, bewandelen. In een mooie baai wemelt het van de dagjestoeristen en kunnen we bij een strandbar even verpozen.
Vandaag gingen we dan op verkenning in Pornic zelf. Weer gingen we er heen via de GR 8 om dan zo langs de nieuwe haven in het oude centrum te belanden. We werpen een blik op Le château, dwalen door nauwe steegjes, en eten een Bretoense pannenkoek als lunch met zicht op de vieux port. Heerlijk ! We gaan vervolgens de baai rond en verlaten ook even het wandelpad om een blik te werpen op de Chapelle de Gourmalon. De kilometers beginnen te wegen en besluiten terug te keren na nog een bezoek aan de supermarkt. Deze avond is het te fris om buiten te aperitieven. Maar we mogen al blij zijn als de regen wegblijft. Morgen op naar een nieuwe slaapplek.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.