Mrs. Etna

Italië, Nicolosi

Gisteren een lummeldagje op het strand gehouden.
Of naar het strand gaan op zondag, midden in de vakantie van de Italianen een goed idee is....dat laat ik even in het midden.

Vorige week zijn we bij Syracuse naar het strand geweest. Volgens Trip Advisor en de beschrijving die Henriëtte in ons huisje heeft achter gelaten met "things to see" was er een klein stukje verderop een nog mooier strand met kristalhelder water.

Dus wij wekker gezet om 7.30 want we wilden er een beetje bijtijds zijn en het was wel een dik uur rijden.
Aangekomen weer een vage parkeerplaats gevonden MET een vaag parkeermannetje dus de 500 stond vast veilig.

Je hebt op het strand stukken die bij strandtenten horen en publieke stukken.
Wij wilden de schaduw van de parasol dus op een strandtentplek.
Dat bleek nog niet zo makkelijk want bijna alles was al gereserveerd, en toen was het net 10.30!!!
Maar een belletje later mochten we toch plaatsnemen op 2 heerlijke bedden met een kek rieten parasolletje.

Toegeven, het water was prachtig helder, maar een beetje kabbelend dus niet zo spannend als vorige week.

En de drukte....Scheveningen eat your heart out!
Kolere wat een volk, en dan met name pal naast ons op het publieke strand. Complete partytenten met koelboxen stoelen bedjes enz.

Ik weet niet, ik lig dan toch niet echt heel relaxed geloof ik.
Le wel, die begint heel enthousiast aan een boek, en op een gegeven moment viel me op dat hij wel erg lang over 1 een pagina deed.
Oh neeeee, hij deed gewoon een klein tukje. ;-)

Uurtje of 16.00 waren we weer thuis, lekker gedoucht en daarna in Catania een hapje gaan eten.
Mijn hemel wat kan je hier lekker eten!
Een pizza smaakt bijna culinair met ontzettend lekkere salami en grote stukken zalm maar de toetjes.....de toetjes.....ik zou erin willen verdrinken!!!!

Vanmorgen beetje uitgeslapen, nou ja ik was om half 6 wakker, Le ietsiepietsie later en voor het ontbijt zijn we vertrokken naar Acitrezza. Een plaatje echt recht onder ons aan de kust.
Daar ons weer verschanst aan een Granita, Brioche en koffie en daarna, ja ja zowaar actief deze vakantie, we zijn gaat waterfietsen! Wat is dat leuk zeg!
En als we dachten dat we gisteren helder water hadden, dit sloeg alles.
Metersdiep kan je naar beneden kijken. Je ziet visjes, zee-egels diep op de bodem van de zee en een prachtige omgeving.

Tijdens de stadstour van Taormina hadden we gehoord dat de rotsformaties die voor de kust van Acitrezza liggen er liggen omdat een Cycloop zijn woede lang geleden niet kon beheersen.

"De eilanden van de Cycloop
Het uitzicht van Aci Trezza wordt gedomineerd door de stapels van de Cyclops: acht schilderachtige basalt rotsen die, volgens de legende, door Polyphemus werden gegooid naar Ulysses tijdens zijn ontsnapping"

Dus dank Cycloop voor het uitzetten van een mooie waterfiets route vele jaren later.

Om half 2 even een ei gebakken, aan de rand van het zwembad opgegeten en daarna een duik in het zwembad genomen.

Om 16.00 hadden we namelijk een afspraak met Mrs. Etna.

Jawel, Mrs.
De Etna is een vrouw, even onvoorspelbaar en weerbarstig.
Tijdens de Jeep rit naar boven vertelde Florinda, onze gids, dat de Sicillianen eigenlijk wel weer zaten te wachten op een uitbarsting. Het is weer tijd. Maar ja, zoiets valt natuurlijk niet te voorspellen. Maar, zo legde ze uit, mocht ze uitbreken, geen stress.
Lady Etna is geen explosieve vulkaan maar een borrelende vulkaan. Mocht ze uitbarsten hoeven we niet te gaan rennen voor ons leven. Omdat de lava langzaam uit de Etna komt bewegen de lava stromen ook heel langzaam. Bijvoorbeeld de uitbarsting in 2002 duurde tot 2003 eer de lava beneden aan de berg was. Geen stress dus.

Wat ik merk is dat Sicillianen eerbied hebben voor Mrs. Etna.
Ze wordt omschreven als een goede vrouw. Het heeft iets moois vind ik.

We zijn gestopt bij een proeverij van honing, olijfolie, pesto en natuurlijk wijn, allemaal geteeld op lavagrond.

Volgende stop: een lavagrot, die was vooral erg koud. Buiten het feit dat Léon en ik er volslagen belachelijk uitzien met een helm op.

En toen naar boven.
Ruim 2000 meter vanaf zeeniveau
Ondanks de bewolking een prachtig uitzicht met allemaal verschillende lavastromen.

Natuurlijk de verplichte plaatjes geschoten.

En ineens bedacht ik me, hey ik voel iets, wat is dat....Oh ja das lang geleden, ik had kippenvel.
16 graden in de kort broekje en topje was best wel koud.

Toen weer via de andere kant naar beneden waarin heel goed zichtbaar werd wat, ook een heel rustig voortbewegend lavastroom kan veroorzaken
We zagen een woonhuis, of nou ja, alleen nog zichtbaar het dak, en een kerk, voor driekwart verdwenen onder een zwarte lava massa.

Daarna even boodschappen gedaan en zojuist heeft Le weer een fantastische pasta in elkaar gedraaid.

Liefs, Mir

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat zijn jullie heerlijk aan het genieten van deze fantastische reis, ik geniet mee via jullie blog <3

Veronica 2018-08-13 23:57:17

Wat een heerlijk verslag, alsof ik er zelf bij ben, zo gaaf. En dan dat genieten van jullie, elke keer die rwee stralende gezichten ❤❤ . Prachtige foto's ook van mrs. Etna, en ook met de helm op vind ik jullie een stralend koppel hoor ! Geniet nog maar effies lekker verder. Liefs uit Voorschoten. 😗

Marjolijn 2018-08-14 09:06:29

Geweldig, leuke verhalen, ik kan er van genieten zoals jullie de huwelijksreis beschrijven. 😙😙

Ina 2018-08-14 09:08:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.