Vandaag dus Brussel, maar het was goed fris, dus extra vest onder de jas. Het is vanaf de parking maar een klein eindje naar de metro. Dat gaat allemaal prima. Tickets gekocht en via de lift naar het juiste perron. En dan staan we op het centraal station in Brussel. Eerst maar koffie, want Harley wil wel even aan de stekker. We vinden een koffietentje en proberen ons te oriënteren waar we zijn. Bij een hotel hebben we een plattegrond opgehaald, maar we komen er niet echt uit. Gea gaat op zoek naar een toerist information en ik blijf bij Harley die aan de beademing ligt. Het is toch wel stuitend om te bedenken dat je eigenlijk niet zonder elektriciteit kunt. Ik had dan wel de powerbank helemaal opgeladen, dus mijn telefoon kon daar weer aan. Toen Gea terug kwam, uiteindelijk met een gekochte plattegrond, want de VVV was niet te vinden, kon haar telefoon worden opgeladen.
Harley kon weer even vooruit. Brussel is niet echt een stad om met een scootmobiel te rijden. Veel opbrekingen en alleen maar hobbelige kinderkopstraatjes.
We proberen een logische route te vinden, maar we gaan natuurlijk regelmatig de verkeerde kant op. Het is wel een gezellige stad met leuke straatjes. We gaan door een winkelpromenade, de sint Hubertusgalerij, maar dat zijn alleen maar chocolade boetiekjes. Komt goed uit, want voor mijn lieve buurtjes wil ik nog iets meenemen. Zij passen altijd op Jip en Janneke. Oeps, nu is de verrassing eraf🫣.
De chocolade lucht is voor mij echt niet te hachelen, bah! Verder zijn er talloze plekken om wafels met fruit en véél slagroom te koop of Vlaamse frieten.
We komen bij de katherdraal van Sint-michiel en Sint-Goedele. Bijzonder, maar niet de mooiste die we hebben gezien. Wel een hele aparte preekstoel. Het orgel vinden we ronduit lelijk en niet passend in het geheel. Van de preekstoel heb ik wel een foto, van het orgel niet. Het is er druk en rumoerig, geen echte fijne sfeer.
Eerder waren we in een andere kerk, de sint-Niclaaskerk, waar een heel schattig tafereel was gemaakt van het dorp.
Het is wel behoorlijk koud in Brussel, gewoon waterkoud! We hebben moeite om de geplande route te volgen, hoe zou dat nou toch komen? We hadden het op papier zo mooi bedacht. Telkens lopen we de verkeerde richting op. Ongelofelijk....zelfs met een kaart en google maps lukt ons dat.
Het lukt ons om uiteindelijk toch om manneke pis te vinden. Even daarvoor waren we op een plein dat eigenlijk best lelijk is met alle gouden details.
Voor chocolade vallen we niet, maar uiteindelijk toch voor de Vlaamse friet, hmmm lekker! Harley heeft het moeilijk. Hobbelige straten en te weinig power. Dan maar een kopje koffie en thee en een stopcontact. Een beetje opgewarmd gaan we weer op pad. Paleis van justitie? Koninklijk paleis? Waar kijken we naar? Welk gebouw staat in de steigers? Op zich waren we onderweg naar het Europees parlement. Snappen jullie het nog? Ik denk het niet, kun je nagaan hoe wij ons voelden.
We zijn er klaar mee en gaan de metro weer opzoeken. Harley is er ook klaar mee en gaat rood knipperen. Ojee, wat als hij er helemaal mee ophoudt? Hij rijdt nog wel, maar super langzaam. Gea moet af en toe duwen. Na veel omwegen vinden we het metrostation. Niet precies die we hadden bedacht, maar dat zou ook wel bijzonder zijn geweest. Nu nog puzzelen om om bij de camper parkeerplaatste komen. We zijn erg trots dat ons dat dan uiteindelijk lukt en om half vijf zijn we weer bij de camper.
We hadden al besloten dat we vanavond nog in Gent willen overnachten. Daar is een camping en kunnen we weer aan de stroom en water legen en vullen. Gelukkig gaat dat allemaal vlekkeloos en staan we nu onder de rook van Gent op een fijne camping.
Het was erg leuk om in Brussel te zijn, maar het viel niet mee. We zijn nu pas een week op pad, maar we hebben het gevoel al heel lang weg te zijn. Heerlijk dat we nog een week mogen invullen! We bakken een heerlijke zalmforel en eten er een salade bij. Dit was weer een mooie dag!
Geschreven door Gea-Jacq.op.reis