Oefeningen in geduld....én geslaagd

Frankrijk, Chambord

Fijn dat jullie moesten lachen om het verslag van gisteren en inderdaad, de buikpijn was van het lachen en niet van de hachee.
Gisteravond heeft het heel veel geregend, grote plassen op het kampeerterrein. Wij zaten knus en droog en gingen weer bijtijds in ons mandje.

We hadden het allemaal goed gepland. Op tijd op, wc legen, alles weer rijklaar maken en dan kunnen we op tijd weg. We hadden een parkeerplek gegoogeld waar we op loopafstand naar het centrum van Orléans kunnen parkeren. Maar ja, zo gaat het dus niet altijd. De parkeerplek was vol. Nog een rondje en nóg een rondje. Dwars door het centrum, langs de kathedraal van Orléans, maar parkeren ho maar. Er is een camping, dat is ook nog een optie. Misschien kunnen zij ons nog een tip geven om de stad te bezoeken. Dit is een klein nadeel van reizen met een camper, je kunt niet makkelijk in de stad komen. Aangekomen bij de camping rammelt Gea aan de gesloten deur van de receptie, maar het is lunchpauze. Zucht. En er staat een bord dat de camping vol is. Nu hebben we alle opties gehad, het regent inmiddels, dus besluiten we de maagd van Orléans voor gezien te houden en door te rijden naar onze volgende bestemming.

Op de kaart zie ik Beaugency staan, dat ligt op de route en moet een bezienswaardig plaatsje zijn. Met een mooie kerk, uitkijktoren en een schitterende brug over de Loire. We worden niet teleurgesteld. We vinden onmiddellijk een perfecte parkeerplaats. Die brug is geweldig, hij werd door de Engelsen vier keer veroverd voordat Jeane d'Arc hem in 1429 weer in Franse handen bracht. Het stadje zelf is zo schattig en pittoresk! We gaan de kerk in en zijn verrast door de eenvoud en sfeer. Schitterende glas in lood ramen, waarvan de kleuren heel helder zijn. We hebben foto's, maar je weet nooit of dat goed overkomt. Er staat ook een mooi standbeeld van Jeane d'Arc, hoppa, ook op de foto!

We wandelen door het stadje, echte mooie oude huisjes en kleine straatjes. Van die straatjes wordt Harley niet zo blij, kreunend en steunend over de keien. We zien ook nog een mooie vierkante uitkijktoren, daar kunnen we helaas niet naar binnen. Blij dat we de keuze hebben gemaakt om Orléans te laten voor wat het is en we van dit stadje konden genieten zoeken we de camper weer op. Voordeel van de camper is dat je weer even kunt plassen en rustig zitten om te kijken naar het vervolg van de dag.

Chambord is de volgende bestemming. Ik bel een camping of ze plek hebben en ja hoor, er is plek. We rijden langs het enorme kasteel wat we morgen willen gaan bezoeken. Het kasteel heb ik eerder gezien, (alleen de buitenkant) en ik weet hoe imposant het is. Bij het eerste deel van de camino naar Santiago de compostella zijn Jan-Willem en ik hier geweest. Ook gisteren zag ik bekende plekken, dat doet toch wel wat met me, maar hij reist met ons mee en Marco ook ♡.

Gea slaakt wel een kreet als we erlangs rijden, het is ook mega indrukwekkend. Het zonnetje schijnt, dat is super, nu kunnen we wat mooie foto's maken. Morgen wordt er flink wat regen verwacht. Het is leuk om zo dichtbij mogelijk te komen, maar staan dan ineens voor de slagboom van de parkeerplaats. Dat willen we niet. Helaas staan we achter een auto met caravan en voor een busje. Er moet gekeerd worden. Wij blijven koel en rustig en keren zonder problemen. We zetten koers naar de camping. Bij de receptie horen we dat de baas van de camping juist besloten heeft de camping te sluiten, omdat er een vloedgolf wordt verwacht. Dat wij net gebeld hebben en mochten komen doet er niet toe.
We wisten al dat er bij het kasteel die parkeerplaats was, daar mag je 's nachts ook staan, alleen is er geen elektriciteit. Er staan al heel wat campers, dus het voelt goed en nu staan we dichtbij het kasteel voor morgenochtend. We lopen er nog even naar toe voor nog meer foto's.

We zijn best trots op onszelf. Alles liep anders, maar we waren flexibel. We geven onszelf een dikke tien.....én een wijntje. Proost!

Geschreven door

Al 15 reacties bij dit reisverslag

Inderdaad een indrukwekkend gebouw. En dan weer die kleine straatjes. Hoop dat jullie morgen een veilige plek kunnen vinden voor als storm komt

Dick. 2024-10-08 18:22:13

Jullie mogen zeker trots op jezelf zijn. Jullie ondernemen het tenslotte toch allemaal maar. Ach die arme Harley. Hopelijk zitten zijn schroeven en moeren goed vast zodat hij niet uit elkaar valt.😅 De foto's zijn weer schitterend. En dan die kleuren van de glas en lood ramen. Prachtig. Ik kijk weer uit naar het volgende verhaal. Dikke knuffel voor jullie.

Willy 2024-10-08 19:05:06

Leuke foto van de dames Reislust. 😊👍🏼 Ik zie alleen een foto, die van Jacqueline en Harley, ….. staan die haaientanden niet aan de verkeerde kant?

Aad 2024-10-08 19:28:01

O wat een prachtig kasteel ! En wat een moed om maar weer te improviseren! Hopelijk kunnen jullie slapen en dat de wind zich gedraagt! En morgen als eersten in het kasteel! Bonne nuit!! M.

Marijke Bossenbroek 2024-10-08 20:42:29

Das een groot kasteel 🏰 en wat een heerlijke foto’s. Lekker herfstweer, ziet er goed uit. Fijn dat jullie zo genieten en alles intens meemaken. Ik zeg ook proost 😘

Sandra 2024-10-08 20:57:23

Nou jullie kunnen echt trots zijn op je zelf ! Ik zou de zenuwen hebben om met die grote car te manoeuvreren . Meisjes ga zo manmoedig door !! 🚌 Neem een neut en ga lekker slapen 🥂🍾

Annelies 2024-10-08 21:40:20

Prachtige foto's zeg en dan die herinneringen aan de Camino! Mooi 💕

dick.en.selma.op.pad 2024-10-08 22:48:23

Mooi , die herinneringen ! Goed om tegen te komen en te merken dat het een plekje heeft gekregen . ❤️ Ben trots op je / jullie ! Wat een juweeltje van een kerkje weer ! Jullie weten ze wel te vinden ,zeg ! Complimenten voor de rijkunsten van Gea . Niet voor één gat te vangen ! Droom maar mooi ! 😴😴

Blauw vlindertje 2024-10-08 23:13:52

Wat een prachtig mooi kasteel. Geweldig. Idd een prachtig dorpje met die smalle straatjes. En de Kerk met ook weer prachtige ramen. Moedig van jullie om gewoon verder te gaan als wat afgesproken was niet lukt. Ik hoor in de reacties dat het gaat spoken morgen. Hopelijk valt het mee. Jullie zien er ontspannen uit. Houden zo. P.S voor Aad. Probeer de foto's van achter naar voor te kijken, dan lukt het misschien om ze allemaal te zien. Dat werkte bij ons wel.

Hans en Atie 2024-10-09 03:59:18

jeetje wat een enorm kasteel, daar gaan jullie dus vandaag heen veel plezier.

Anneke 2024-10-09 11:00:29

Prachtig die mooie foto's en de goede en mooie herinneringen 💞. Heerlijk om weer jullie leuke verhalen te lezen. Hoop dat het weer vandaag meevalt. Lieve groet 🥰

Marjo 2024-10-09 16:06:54

Ik hoop wel dat die vloedgolf jullie camper met rust laat.😱

Nicole 2024-10-09 16:45:26

Wat een prachtige foto’s weer! Ik geniet op afstand mee 💕 en hoop net als Nicole dat de vloedgolf aan jullie voorbij gaat 🙈

Nicoline 2024-10-09 19:03:35

Alweer van die prachtige foto's! Dank! Ook het verslag is weer gezellig om te lezen 👍

Ellen 2024-10-09 21:40:37

Wat een heerlijke reis!

Judith 2024-10-14 09:54:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.