Via Campaniensis 16 maart 2024

Frankrijk, Reims

Opvallend toch hoe mensen naar eenzelfde gegeven kijken en toch totaal verschillende dingen waarnemen. De voorbije 2 weken viel mij op hoe mijn stapmaatje Luc vaak totaal andere dingen in zich opneemt dan ikzelf. Hij ziet ook effectief veel beter dan ik en heeft om ver te zien dan ook geen bril nodig. Hij heeft de troep hertjes in de wei, de haas in het veld , de wilde paasbloemen in het bos meteen gezien en maakt er mij op attent . Ik zie wel het grote plaatje, de mooie natuur en verwonder mij hierover, maar ik kijk niet in detail, bril of geen bril.
Grappig eigenlijk, Jacqueline van de schoenwinkel in Hulshout keek altijd naar de voeten van mensen en wist steeds welk soort schoenen zij droegen. Zo ziet een rijkswachter/politieagent ook overal dieven en een bankier slechte afbetalers wordt wel eens gezegd.
Gestuurde waarneming , bijzonder toch.
Mensen zijn bovendien volgens wetenschappelijke studies slechts in staat om met hun vijf zintuigen 5 tot 15 procent waar te nemen van wat er werkelijk bestaat .
Op die 85 tot 95 procent die we dus niet kunnen waarnemen kunnen we moeilijk de vinger leggen en die noemen we dan voor ons gemak maar "donkere energie en donkere materie".
Wow denk ik dan , we beoordelen gans de werkelijkheid vanuit onze 5 beperkte zintuigen en grijpen op vaak zeer agressieve wijze in deze wereld in . Misschien richten we zo bewust of onbewust nog veel meer schade aan in deze wereld dan we denken.
Om maar te zeggen wat er zoal door iemand heen gaat op weg naar Compostela.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Opgelucht van weer wat klanken van jullie te horen. Ik werd eerlijk gezegd al wat ongerust. Ja, Compostela doet wa

Rachel 2024-03-17 20:26:24

Ik was nog niet uitgeklapt en joeps, mijn reactie was al weg. Nu maak ik dus mijn zin af: Ja, Compostela doet wat met een mens... en ook dit: In het parochieblad hebben we vorige week een eerste reisverslag gezet; nu is het volgend nummer in de maak en daarin komt weer een verslag (van enkele stapdagen). En zo verder ,tot al jullie verhalen verschenen zijn. nog veel staplusten gewenst (met noodgedwongen de lasten erbij)

Rachel 2024-03-17 20:31:10

Dag Rachel, we hadden op het einde wat slechte verbindingen, zodat onze verslaggeving niet doorkwam. Misschien ook interessant om het thuisfront verhaal laten doen, want die doen ook mee de voorbereiding en gaan ook wel mee op weg. We zijn nu terug thuis. Groeten.

lucvanhoof.reisblog 2024-03-17 21:20:03
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.