We staan pal voor achten op het station. Met de trein naar Assen. Drie keer overstappen, vier treinen, vier keer fietsplekken veroveren. Alles bij elkaar zit het niet tegen, treinen rijden op tijd, overstappen worden gehaald en met wat heen en weer schuiven is er telkens wel een plekje te vinden.
Om 11 uur fietsen we weg bij het station Assen. Als we vanaf hier de LF14 volgen, tikken we na 20km bij Gasselte de hanzefietsroute.nl aan. Ingeklemd tussen Rolde en het Balloërveld liggen de tweeling hunebedden D17 en D18. Een vriendelijke vogelaar zet ons op de foto. Beleefd horen we nog even zijn vogelkijkavonturen aan, mompelen nog “nou, nou” en “geweldig zeg” en we gaan door. Via Anderen en de boswachterij Gieten komen we bij het Drouwenerzand op de hoofdroute.
We zitten in het overgangsgebied van de Drentse bos en heide naar het Groningse akkerland. Richting Stadskanaal passeren we de eerste aardappelvelden. Boven de akkers foerageert de ruigpootbuizerd en scheren de huiszwaluwen laag over het veld. Dit is het gebied van de voormalige veenkoloniën. Akkerland en natuur wisselen zich af. Na Onstwedde komen we door het prachtige dal van de Ruiten Aa. We passeren Smeerling, een bescherm dorpsgezicht met o.a. Saksische boerderijen . We volgen over smalle paden de Ruiten Aa, we zien de gele kwikstaart op de paden.
De bermen staan in bloei, we zien weegbree, fluitenkruid en koekoeksbloem. Ergens op een akker lijkt het of er wietplanten staan. Dat hebben we inmiddels uitgezocht en het is inderdaad hennep. We komen door een beukenbos en de eerste tegenslag hebben we 2km voor de eindbestemming Bourtange. Een meneer van het waterschap repareert de brug. De omweg van 4 km valt gelukkig mee.
Over de keitjesstraatjes hobbelen we Bourtange binnen. We overnachten in de vesting. Op het terras hebben ze helaas geen bier van de veenkoloniënbrouwerij Maallust. We moeten het met een Belgisch biertje doen, ook geen straf!
We zijn vandaag door een prachtig stukje Nederland gefietst. Morgen steken we de grens over. We fietsen door Emsland in Niedersachsen. Nog 1.195km te gaan.
BLUFFEN ZONDER BLOZEN- tijd 3:59
- afstand 64,2km
- gemiddeld 15,6 km
- max. 28km
- actieve energie 2.284 kcal
- klimmeters -
Totaal
Overig
Geschreven door Gerdi-en-hans.op.de.fiets