l'Est

Frankrijk, Saint-Benoît

Na de emotionele rollercoaster van vorig jaar durfden we allebei niet volledig uit te kijken naar onze vakantie, maar toen we het vliegtuig die ons van Parijs naar La Reunion zou brengen boarden, begonnen we het geloven. Het ging gebeuren! Super opgelucht en exited liepen we door de slurf naar vliegtuig toen we er achter kwamen dat Jur ons op een verschillende rij had ingechecked. Ik keek er niet naar uit om 11 uur lang tussen 2 vreemden gesandwiched te worden, maar gelukkig bleef de stoel naast Jur vrij, dus no harm done. Reis ging goed (in a relative sense).
Na landing konden we zo doorlopen naar ons huur auto bedrijf, waar we direct werden geholpen. We kregen Skoda Fabia, prima. Gelijk een leuk lunch plekkie opgezocht waar ik gelijk een lokaal grecht heb uitgeprobeerd "rougaille de morue", lekker!
We wilden eigenlijk naar wat watervallen gaan, maar het weer was niet best, dus we zijn doorgereden naar de oostkust, waar we ook zouden overnachten. We hebben wandelijk 17 van het rode boekje gedaan, was een super eerste wandeling! De zee was wild met hoge golven en we liepen door een jungle van allemaal vegetatie dat we niet gewend zijn, dus we kregen gelijk dat vakantie gevoel, heerlijk! Na de wandeling nog wat verder naar het zuiden gereden om de "grande brulee" te zien. Dat zijn allemaal lava stromen van de laatste jaren. Een deel van het lavagesteente is alweer bedekt met wat licht groen, bijna wit mos en jongere delen zijn nog pik zwart.
Toen naar ons onderkomen gegaan, waar we warm ontvangen werden door Loic. Loic en Marion hebben een super schattig bungalowtje in hun tuin gebouwd voor toeristen zoals wij. De douche en wc zijn buiten, echt leuk! Uitzicht en rust was super. We dachten dat omdat de lockdown naar 21u was verschoven er wel restaurants open zouden zijn. Maar dat was niet zo, dus pizza afgehaald. We werden nog verrast met een glaasje huisgemaakte lichee rum en wat toostjes met huisgemaakte linzenpaté.
Ontbijt de volgende ochtend was super met zonnetje, uitzicht en heerlijk eten inclusief huisgemaakte yoghurt, jam, cake en scrambled eggs van eigen kippen met huisgemaakte pesto (er waren ook pannekoeken, toast, fruit en verse reunionoise sinaasappelsap). Toen op pad naar een uitzichtpunt, Takamaka. Was mooi, maar helaas waren de wolken alweer voor de zon. Gelukkig vonden we de zon terug op onze wandeling naar bassin de mer. Een mooie waterval met meertje en super groene vegetatie eromheen. Heel rustig ook!
Het was alweer lunch tijd, dus hebben een goedkope massalé afgehaald, die we helaas in de auto hebben opgegeten in plaats van op de picnic plek vanwege zwerfhonden die intresse in ons voedsel toonden (can't blame them, het was heerlijk!). Toen een wandeling rondom het grootste meer van het eiland, grand etang, gemaakt. De watervallen die uitkomen in het meer zijn heel mooi, maar verder was het niet super spectaculair.
Toen nog cultureel gedaan en een rondleiding op een vanille plantage meegepakt. Was super interessant!
In de avond werden we verwend met een huisgemaakt diner van Marion en Loic, heerlijk!

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.