We logeren in Takayama in het Mercure hotel. Echt super de luxe.
Takayama is een provinciestad, gelegen aan de oever van de rivier Miyagawa, op het eiland Honshu in Japan en heeft ruim 100.000 inwoners. Het is een bergstadje in de Japanse alpen.
In de stad zijn prehistorische vondsten gedaan; de eerste historische vermelding van Takayama is uit de zevende eeuw. In de 16e en 17e eeuw regeerden hier de daimyo's van de familie Kanamori de han Takayama in de provincie Hida. De voormalige samurai Nagachika Kanamori, die leefde in het Edo-tijdperk, heeft Furui Machinami gesticht. Furui Machinami, betekent oude stad en is gelegen ten oosten van de rivier Miyagawa. Het ligt op slechts 10 minuten lopen van het station van Takayama. De inrichting van dit oude stadsgedeelte en de breedte van de straten zijn eigenlijk ongewijzigd gebleven sinds het meer dan 400 jaar geleden werd gesticht.
Vandaag hebben we weer een scala aan bezienswaardigheden bezocht, al wandelend door de stad en directe omgeving (20.000 stappen).
Vanuit het hotel liepen we eerst naar het Matsuri-no-Mori' museum, gewijd aan het beroemde Takayama-festival. Het museum herbergt de praalwagens die tijdens het festival worden gebruikt, dat in de herfst wordt gehouden op 9 en 10 oktober. Het Takayama Festival is een van de drie mooiste festivals van Japan. Het festival biedt uitgebreide praalwagens, marionetten, Shishimai-leeuwendansers en honderden gekostumeerde mensen die door de straten paraderen.
Daarna zijn we doorgewandeld naar de ochtendmarkt in Takayama, een van de grootste ochtendmarkten van Japan, langs de rivier de Miyagawa met 60 winkels en kraampjes. Deze markt is meer dan 300 jaar geleden gestart. Op de markten kun je fruit, groenten, snoep kopen en handwerk. Lokale specialiteiten zijn Hida-rundvlees uit het Takayama-gebied, dat bekend staat om zijn hoge kwaliteit. Niet voor ons vegetariers. Takayama ramen is ook behoorlijk beroemd. Die hebben we gisteren geproefd en dat smaakte prima.
Als laatste voor de lunch stond een bezoek aan het nationaal historisch erfgoed Takayama Jinya op het programma. Dit diende ooit als regeringshoofdkwartier voor de Hida-regio onder het Tokugawa-shogunaat. Het gebruik van de Jinya-gebouwen begon in de 17e eeuw, maar het huidige gebouw dat er nu nog staat, werd in 1816 gereconstrueerd. Takayama Jinya, het laatste gebouw in zijn soort, is nu een museum dat laat zien en ervaren hoe de overheid en de rechtspraak in die periode werkte. Erg mooi gereconstrueerd en interessant.
Na de lunch stond een bezoekje gepland aan de locale Sake brouwerij en proeverij. We kregen uitleg over het brouwproces en konden verschillende varianten proeven.
De rest van de middag hebben we op eigen gelegenheid een wandeling gemaakt langs drie prachtige boedistische tempels.
De Hida Kokubunji tempel, de
Shoren-ji Temple en de Takayama Betsuin Shoren-ji tempel.
Geschreven door Henkdezwaantraveling