Dwars door Spanje en Portugal. Dag 133 — 72.

Portugal, Peso da Régua

Porto (Venda Nova) — Peso da Regua. . Afstand 114 km.


Slecht geslapen de kaak speelde op. Opgezet. Na de pijnstillers ging het wel weer een uurtje a anderhalf. Maar dan weer wakker. En weer toiletbezoek. Houd in dat je slecht slaapt. De nieren blijven dan nl actief. 😪. Maar na om vier uur weer een paar pijnstillers val ik toch weer in slaap. Een paar uur. Maar toch voor achten wakker. Niet bijzonder. Is eigelijk altijd zo. Maar dan na een goede nachtrust.

Eerst dan vanmorgen naar Valongo. Om grijs en zwart te storten. Vers water in nemen ( de serviceplaats van de CP in Venda Nova is buiten gebruik. En een bende). Dan door naar de Douro vallei. Het grootste deel rijd ik over de andere oever. Je kijkt er dan toch anders tegen aan. Onze pleisterplaats is de CP van Peso Da Regua. Aan de rivieroever ad €3 maar daar heb je dan ook stroom voor.

Na een dutje, eerst een dosis paracetamol en ibruproven lopen we langs de rivier het stadje in. Door de oude winkelstraat. Een paar boodschapjes bij een groente en fruitkraam in de bijna lege markthal. Kop koffie met een Pastel Nata. Het gebakje van Portugal.. (De buren op de CP uit Kiel hadden vandaag een workshop Pastel Nata maken. Leuk voor volgend jaar💡💡. ). We liepen al langs een tandartsenpraktijkje. En op de terugweg duiken we toch even binnen om die wond en die wang te laten bekijken. Oei, ontstoken! Ze verwijderd de hechting en doet er een medicijn in. Kruidmagelextract met andere medicijnen. Oud middeltje dat wist ik. Kruidnagels bij kiespijn. Maar dit is dus 3.0. Ik merk het eigenlijk gelijk dat het verzacht. Krijg ook nog een kuur mee om de ontsteking te lijf te gaan. Had ik gevraagd gelijk maandag gehad. Maar omdat ik NL ben en daarom geen Portugees ziektenummer was dat lastig. Zij schrijft ‘m dus op eigen conto uit. 🙏. Farmacie is 100 meter terug. Kosten tandarts €23 en voor de kuur €3,50. En ik ben geholpen. En weer gelijk. Niks nie afspraak over 3 dagen.

We kuieren op de camper aan. Best wel tevreden. Nog even wat kokkerellen en weer is er een mooi dag voorbij.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Nou de plaatsjes zijn er niet minder om. Maar fijn dat je weer even geholpen bent.

Bart 2025-03-13 22:03:37

Dat gaat gewoon door. Al moet ik nu mijn aandacht wel verdelen tussen het landschap en de mrs. 😁

duncs.campertravels 2025-03-14 08:49:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.