Dwars door Spanje en Portugal. Dag 19 - 80.

Portugal, Santiago do Cacém

Verslapen. Om half 10 wakker. Oorzaak: drukke dag gisteren. Veel indrukken in het museum, lekker kletsen onder de flinke wandeling. Ad ergo. Frisse luchtvergiftiging in combinatie met…. Maar vandaag was dat niet erg. Naar buiten kijkend was het bewolkt. Voorspelling 85% kans op regen. Het word na 7 goede dagen waarschijnlijk 7 magere dagen. Qua weer dan. De weer-apps geven wisselvallig weer aan de komende dagen met pas donderdag wat beter, lees droog.

Had al even genoemd het boekje De Afvalvrije Keuken. . Staan leuke dingetjes in. Vandaag eet ik spruitjes bijvoorbeeld. Okay. Niet iedere favoriet en zeker niet bij kinderen. Maar ik vind ze lekker. Nu kan je de buitenste blaadjes weggooien. Maar het hoeft niet. Ik kook ze mee met de aardappelen, in de schil dus ook geen afval, en kan je ze gewoon eten. Of fijnsnijden; door soep, pasta of bonenschotel mengen. Of gewoon tegelijk met de spruitjes op eten. Alleen de kontjes gooi ik weg. Ik kook de spruitjes dan gaar in het kookvocht van de aardappelen/spruitenbladeren. En dat kookvocht kan dan eventueel weer dienen om soep te maken. Gierig, krenterig, misschien. Ik vind het een sport om zo te koken. Om met minimale ingrediënten en producten het maximale er uit te halen.

Een ander boekje. Ook leuk: Zero Waste, Do It Yourself.. Ook hierin leuke tips om afval te vermijden. Bijvoorbeeld. Pak je kadootje in in een theedoek. Dan geef je gelijk 2 kado’s.

Het is niet dat ik zo geweldig veel goeds doe voor het milieu en omgeving. Maar af en toe er bij stil staan is niet verkeerd. We weten allemaal onderhand dat we de kachel een graadje naar onderen moeten zetten. Dat is ons al zo vaak voorgehouden dat de kachel bij ons onderhand op -10°C zou staan. Niet meer vliegen, niet meer houtstoken voor het fijnstof. Tja. We mogen onderhand niks meer. Ik houd het dan maar bij de kleine dingetjes. De 5 R’s van Refuse, Reduse, Repair, Reuse, Recycle. En een R voor Rot. Ofwel composteer als zesde.

Hierbij hoort John Denvers ode aan Jaques Cousteau: Calypso .

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooi verslag Dunc. Krijg meteen zin in spruitjes. Waar koop je die?

Khorsand 2025-01-19 20:50:17

Je weet toch Dunc, dat de hedendaagse generatie spruiten niet meer zo bitter is als vroeger. Dus niet alles was vroeger beter :-). Lekker eten dus. En creatief koken heeft nix met krenterigheid te maken, lijkt mij.

Bart 2025-01-19 20:54:46

Hoi K, Deze waren bij de Aldi. En idd B. De bitterheid is uit de spruiten weggekweekt. Nee. Ik vertaal “ zuinig en krenterig zijn” liever naar “ goed omgaan met de beschikbare bronnen en grondstoffen”.

duncs.campertravels 2025-01-20 08:53:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.