Ermidas do Sado - Monte Natuiste O Barão.
Van morgen en kadootje van de natuur. 4 blauwe eksters zaten te snoepen van een cactusvijg. Mooie vogel, zwart koppie, witte borst, verder wat grijs-lichtbruin met blauwe staart en vleugeltippen. Vond eksters altijd al mooi maar dit is wel de versie 2.0. Na de ietsje tegenvallende kerstlunch, al maakte de wijn en het toetje veel goed, van gister was dit wel even een oppepper. Het de klok meer dan rond geslapen: meer dan 13 uur stond er op de CPAP. Maar dat wist ik van te voren. Ook vandaag rustig aan. Wel even de accu nogmaals doorgemeten en dan vooral de zekeringen: de hoofdzekering van 150 amp heeft het begeven. Volgends de gene die het opmat wel een puntje van aandacht: er kan meer an de hand zijn als die er uit vliegt. Dus na de kerst op jacht naar een zekering. Buur wil wel even mee zei hij. Anders maar met de bus.
Mijn dochter had een link op de familie app gezet. Een IJslandse kersttraditie: https://jolabokaflod.org/. Vrij vertaalt
Boekenvloed met Kerst. Op kerstavond word er aan ieder lid van de familie een boek kado gegeven. En dan, met ieder een dikke mok chocolademelk lekker knus je terug trekken en genieten van je nieuwe boek. Dat bracht mij weer de herinnering van mijn lagere schooltijd. Op zondag morgen naar de zondagsschool in het “gebouwtje” achter de school in Fort. Een buurtschapje ten zuidwesten van Zuidwolde.
De zondagschool was een initiatief vanuit de hervormde kerk van Avereest, een oud buurtschap net over Overijsselse grens. Op kerstavond werd er een kerstdienstje georganiseerd (in Fort) waar bijna het hele buurtschapje heen ging. Het paste er allemaal net in. Er werden liedjes gezongen. Stille nacht natuurlijk, In Exelsis Deo herrinnner ik me nog. En de engelen lagen bij nachte. En in tegenstelling met de zanglessen op school mocht ik nu meezingen. Het kerstverhaal werd verteld. Er werd koffie geschonken en wij kregen een kop chocomelk. En dan kregen we allemaal een boek. De jongens een jongens boek. De meisje waarschijnlijk een meisjes boek. Keek er altijd naar uit. En die IJslandse traditie. Tja. Die kenden wij dus ook. Want het eerste wat we deden als we thuis waren: de eerste bladzijden in het nieuwe boek lezen voor we naar bed moesten. Voor mijn dochter geen dure kado’s meer dus. Met kerst. Maar die zitten heerlijk te lezen in hun nieuwe boeken met een mok chocolade melk binnen handbereik.
Had zowiezo al een hekel gekregen aan die vercommercialisering van Sinterklaas en vooral de kerst. Sinterklaas is een oud Hollandse traditie. Die houd je in ere. Maar met kerst dat weer dik overdoen! 🥸. “Gezellig!” Nee hoor. Daar hoeven niet dure kado’s bij. Koffie met wat lekkers. Glaasje lekkers. Met misschien en hapje. Ja. Wij zijn er ook wel in meegegaan hoor. Toen de kinderen de Sint niet meer eerden hebben wij ook met kerst lootjes getrokken. Laatste jaren deed ik niet meer mee. Kreeg dingen die ik niet nodig had. Wat ik nodig had had ik eerder nodig dan met kerst….
Het is kerstavond. 🎶 Silent Night🎶 van Carrie Underwood en ook 🎶In Exelsis Deo🎶 van Andrea Bocelli toegevoegd.
Geschreven door Duncs.campertravels