Goedenavond,
Deze ochtend last-minute besloten om naar de Batu Caves te gaan. De Batu Caves zijn een beroemde toeristische en religieuze bestemming in Maleisië, gelegen op ongeveer 13 kilometer ten noorden van Kuala Lumpur. Dit indrukwekkende kalkstenen grottencomplex herbergt een reeks grotten en tempels die een belangrijke spirituele betekenis hebben voor de hindoeïstische gemeenschap.
Belangrijkste kenmerken van de Batu Caves:
Religieus centrum: De Batu Caves zijn een belangrijk bedevaartsoord voor hindoes, vooral tijdens het jaarlijkse Thaipusam-festival, dat duizenden gelovigen en toeristen trekt.
Groot gouden standbeeld: Bij de ingang van de grotten staat een gigantisch, 42,7 meter hoog standbeeld van de god Murugan, het hoogste beeld van deze hindoeïstische godheid ter wereld.
272 treden: Bezoekers moeten een steile trap van 272 treden beklimmen om de hoofdgrot, de Temple Cave, te bereiken.
Kalksteengrotten: De grotten zijn ongeveer 400 miljoen jaar oud en bevatten indrukwekkende stalactieten en stalagmieten.
Ik wandelde eerst naar het station en nam de trein, die me voor slechts 5 ringgit (€1,04) heen en terug bracht. Ik had gelezen dat het aan te raden was om vroeg te gaan, maar ik kwam er pas iets na 11 uur aan. Er was al behoorlijk wat volk.
Bij aankomst bewonderde ik het immense standbeeld van de god Murugan en begon vervolgens met de menigte aan de klim van 272 treden. Ik wist dat de grotten vol zaten met apen en dat je goed moest opletten op je spullen, want alles wat eetbaar lijkt, wordt door hen zonder aarzelen meegenomen. Ik zag zelfs een aap de tas van een nietsvermoedende toerist opentrekken, simpelweg om te kijken of er eten in zat. Dieven met staarten noem ik die beesten!
Het was vandaag weer extreem warm, en de luchtvochtigheid leek nog hoger dan gisteren. De mensen slenterden traag naar boven, sommigen met moeite. Ik zag zelfs een vrouw op handen en voeten omhoog klimmen, met een metalen pot in haar handen.
Zowel beneden als boven in de grot vonden verschillende ceremonies plaats. Ik observeerde ze vanop een afstand; het is fascinerend om te zien hoe sterk geloof iemand kan beïnvloeden.
Na mijn bezoek aan de grot en een veilige afdaling tussen de apen was het tijd voor een drankje. Ik hoef je niet te vertellen dat het zweet me niet alleen op de rug stond, maar nog veel lager ook. Na mijn verfrissing nam ik opnieuw de trein en stopte bij de Central Market, waar ik een Laksa, een typische Maleisische maaltijdsoep, naar binnen werkte. Voor €3,72, inclusief een ice lemon honey-drankje, was ik helemaal voldaan. Daarna was het tijd voor een korte rustpauze voordat ik later op de avond de stad verder zou verkennen.
Tegen 17 uur vertrok ik richting de stad, maar het begon net weer te regenen. Toen ik bij de grote broer Merdeka aankwam, was het al stevig aan het knallen en bliksemen.
Als je naast een gebouw van meer dan 600 meter hoog staat, zie je de bliksem eromheen vliegen. Ik besloot om daar toch maar even te schuilen. Beetje bij beetje zette ik mijn weg verder naar Lalaport, een shoppingmall. Daar wat rondgewandeld en vervolgens door naar Berjaya Times Square, dat net om de hoek ligt.
Op de vijfde verdieping vind je daar zelfs een pretpark, met een achtbaan die door meerdere verdiepingen raast. Ondertussen was het opgehouden met regenen, en ik trok naar Jalan Alor, een paradijs voor foodies. Of je daar ook het allerbeste eten vindt, betwijfel ik.
Iets verderop zag ik een lange rij mensen aanschuiven. Ze waren er gebakjes aan het maken, de ene met kip, de andere met rundvlees. Er stonden zeker twintig mensen te wachten. Dit kon niet anders dan lekker zijn, dus ik sloot me aan. Ik nam een gebakje met rundvlees voor 6,5 ringgit (€1,35). Het was lekker, maar of het het waard was om daar met twintig man voor in de rij te staan? Dat laat ik in het midden.
Daarna trok ik terug naar het hotel. Ik voel dat ik mijn batterij moet opladen, en de komende dagen zal ik dat onbewust toch moeten doen.
Ik wilde morgen een trail doen net buiten de stad. Je moet je daarvoor vooraf online inschrijven, maar dat lukte niet. Er stond aangegeven dat het Hari Raya was. Hari Raya wadde?
Hari Raya verwijst meestal naar twee grote islamitische feestdagen die gevierd worden in Maleisië, Indonesië, Singapore en andere delen van Zuidoost-Azië:
Hari Raya Aidilfitri (Eid al-Fitr):
Gevierd aan het einde van de vastenmaand Ramadan.
Een dag van gebeden, familiebezoeken en feestelijke maaltijden.
Tijd van vergeving en verzoening.
Traditionele kleding zoals de Baju Kurung (vrouwen) en Baju Melayu (mannen).
Populair: het geven van duit raya (geld in envelopjes) aan kinderen.
Hari Raya Haji (Eid al-Adha of het Offerfeest):
Herdenkt het offer van de profeet Ibrahim (Abraham).
Kenmerkend: het slachten van dieren, waarvan het vlees wordt verdeeld onder familie, vrienden en minderbedeelden.
Geassocieerd met de hadj (bedevaart naar Mekka).
Ik wilde mijn plannen aanpassen en de KL Tower bezoeken, maar die bleek ook gesloten te zijn.
De komende twee dagen zal er dus niet veel open zijn, en zal ik onbewust mijn batterij kunnen opladen door het rustig aan te doen.
Ik laat het hier even bij voor vandaag en ga nog wat naar de radio luisteren. Blijkbaar staat het daar al 2-0 voor Club.
Slaapwel en tot morgen!
Geschreven door TheBaldadventurer