Een nieuwe dag in Portugal en tijd voor een nieuwe camping. We worden helaas wakker met miezerregen. Dat is niet zo heel erg, maar de camping bestaat uit grote gedeelten alleen maar zand; strand zand. En dat gecombineerd met regen maakt alles één grote bende….
We pakken dan ook onze spullen op en eten onderweg in plaats van op de camping. We willen richting de Algarve, wat ongeveer 3 uur rijden is, dus het wordt een soort van reisdag. Echter besluiten we onderweg weer eens lekker ons zelf te zijn en in plaats van naar de Algarve te rijden, rijden we naar Lissabon. We wilden het overslaan, omdat we er al een keer geweest zijn en omdat we geen zin meer hadden in een grote stad maar toch kiezen we er voor om er weer naar toe te gaan.
De weg er naar toe is regenachtig, maar prachtig. Veel heuvels waar we door heen rijden met mooie uitzichten. We kiezen er voor om een half uur buiten Lissabon een camping te zoeken, want midden in de drukte hebben wij geen zin in.
Na ongeveer een uur komen we aan bij een Orbitur camping in Cascais. We zijn er achter gekomen dat in Portugal een grote campingketen is, namelijk Orbitur, en dat zijn over het algemeen goede campings. We zetten de tent op en we nemen een verfrissende duik in het zwembad. Noah is weer eens druk met het in het water springen en laten zien dat hij kan duiken. Als hij het eenmaal kan dan gaat hij ook echt als de brandweer. En Xavi dobbert heerlijk in het water en vindt het leuk als je hem vooruit duwt als een bootje.
Na het zwemmen rijden we richting Lissabon. We hebben zin in iets te eten en koud drinken. We kiezen er voor om helemaal langs de kust te rijden en zien dan ook de prachtige zee en mooie huizen die langs de kust staan. In Lissabon drinken en eten we wat, lopen we door de mooie straatjes en naar het fantastische plein. Het is redelijk warm, maar goed te doen op ons rustige tempo.
Na in Lissabon te zijn geweest rijden we eerst langs een supermarkt. Daar kopen we een broodje voor vanavond, want eigenlijk hebben we al gegeten. Eenmaal weer terug op de camping kunnen we net niet meer zwemmen, maar het koelt ook behoorlijk snel af omdat het begint te waaien. Zelf hebben we van de harde wind niet zo heel veel last, want we staan midden tussen de bomen die de wind opvangen, maar de kou is wel vervelend. We gaan dan ook voor ons doen vroeg op bed, want we hebben het gewoon koud. Morgen weer een nieuwe dag met hopelijk heerlijk strandweer!
Camping Orbitur Cascais
2750-642 Cascais, Portugal
Een camping van de keten Orbitur. Prima camping met prachtig zwembad. Sanitair wat verouderd, maar schoon. Mooie plekken, wel weer op zand.
Geschreven door Famigliaterhorst.opreis