Dwars door Oostenrijk

Oostenrijk, Judenstein

Het was een lange nacht voor Camilla. Noah bedacht om 3 uur vannacht lekker wakker te worden en niet te gaan huilen, maar lekker te gaan liggen spelen met alle geluiden die we allemaal wel kennen en door zijn eigen tent te gaan kruipen. Op een gegeven moment heeft ze Noah bij ons op het luchtbed gelegd en zijn ze samen lekker in slaap gevallen.

Naast de camping staat een kerk. Er is iemand die ooit bedacht heeft dat de klokken van een kerk om elk half uur af gaan en het hele uur de tijd aan te geven door meerdere keren de klokken te laten slaan. Bij deze kerk deden ze dit ook. Echter kwam daar nog bij dat ze ook elk kwartier de klokken aanslaan. Dramatisch dus!

We hadden deze ochtend dan ook geen wekker nodig. Rond half 7 werden we wakker en gingen we lekker spelen, kletsen, gek doen en douchen. Om 8 uur kwam de bakker op de camping en toen hebben Noah en Martijn lekkere broodjes gehaald. Camilla had eitjes gekookt en zo konden we heerlijk gaan ontbijten op de camping. Omdat we gisteren lang in de auto hadden gezeten hadden we voor vandaag besloten om het lekker rustig aan te doen. Rond 10 uur waren we dan ook pas klaar voor vertrek en gingen we op weg naar Innsbruck.

In Innsbruck zijn we samen al 2 keer geweest, maar het blijft een gezellige stad. We hebben er even rondgelopen en Noah heeft zijn ogen uitgekeken! En natuurlijk moest er ook naar iedereen gelachen worden! Helaas was het bewolkt en daardoor konden we de bergen rondom Innsbruck nauwelijks zien.

Daarna was het tijd om weer in de auto te stappen. Omdat we waren afgeweken naar Innsbruck en we graag toch naar Slovenië wilden zijn we dwars door Oostenrijk gereden. Deze route is ons bekend en zo reden we simpel van Kitzbuhel via Mittersel, Kaprun, Zell am See, Sankt Johan im Pongau naar Bischofshofen. Onderweg hebben we ook nog eens een uur lang gepicknickt op de parkeerplaats van de spar. Mensen kijken je dan ook weer vreemd aan, maar dat zijn we wel gewend. Noah vond het ook heerlijk. Lekker met papa en mama op het kleed fruit eten en het brood van mama uit haar mond kijken en elke keer als zij een hapje neemt zelf ook je mond open doen! Toppertje is het ook he?!

Na het middageten hebben we de reis afgemaakt en zijn we beland op een camping in de buurt van Werfen. Als je hier ooit bent is een bezoekje aan Eisriesenwelt een must! Vorig jaar zijn we hier geweest en dat is te lezen in ons reisverslag van vorig jaar! (Oja, die hebben we niet....)

Noah ligt nu op bed en het is zo tijd voor de vakantiecompetitie. De stand na 3 dagen 0-5 voor .......

Camping Viertahler
Reitsam 8
A-5452 Pfarrwerfen
N 4726’35” E 1312’36”

Plaats tent 7,5
Omgeving 8,5
Ligging 8,5
Meer/zee N.v.t.
Zwembad N.v.t.
Restaurant 5
Sanitair 6,5
Douchemunten €1,30
Wc-papier Ja

Camping aan de snelweg A10 tussen Salzburg en Villach bij het dorpje Pfarrwerfen. Ideaal voor de doorreis richting de Balkan. We werden vriendelijk onthaald bij de receptie die ook fungeert als “restaurant”. Echter ziet dit er niet heel erg aantrekkelijk uit. Het sanitair is schoon en er is wc-papier aanwezig. Er is echter maar 1 douche aanwezig (1 bij de mannen, 1 bij de vrouwen) en hierbij moet je een douchemuntje kopen voor €1,30. Misschien kunnen ze van dat geld extra douches maken... Wat wel netjes is, is dat er een verschoonplek voor baby’s aanwezig is! Aan de overkant van de rivier waar de camping aan ligt is een treinspoor. Je raadt het al die toeteren en rijden hard langs.

Plaats €6,50
Volwassene €6
Kind (4-14 jaar) €3
Kind (0-3 jaar) Gratis
Electriciteit per dag €2
Douchemunten €1,30
Tax volwassene €0,85
Tax kind (0-16 jaar) €0,05

Vanuit het noorden:
A10 Salzburg-Villach, afslag 43 Werfen, links richting Bischofshofen B159, afrit 41,6 linksaf.

Vanuit het zuiden:
A10 Villach-Salzburg, afslag 44 Pfarrwerfen, links richting Bischofshofen B159, afrit 41,6 linksaf.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.