Donderdag 6 april 2017. Reisdag 38 Marokkoreis 2017. Van Fes naar Chefchaoun.
Vanochtend vertrokken uit Fes. Direct een foute weg, we hebben het 4 km vol gehouden en ontdekten het. Terug dus. Op het moment dat je van de camping kwam moest je schuin oversteken richting center Ville. Het stond niet aangegeven. Maar goed we komen op de goede weg en de reisbeschrijving in het boek klopt. Dus richting Meknes. We komen vanzelf bij de Marjane supermarkt terecht. Dus we doen inkopen, voor het eten wat we nodig hebben. En verder wat kleding 2 shirts voor mij en 3 t shirts voor Wim en nog een korte broek. We hebben nog te veel dirhams, morgen nog tanken en in de stad nog een kleinigheid kopen misschien. We zullen wel zien.
Na de Marjane gaan we de N6 rijden. Querzane/Tetouan/Tanger wij hebben de borden niet gezien. Daarna richting Sidi Kacem volgen de N4, en ongeveer 5 km na Nzala-des-beni-ammar richting de N13. Het is een hele mooie rit. We komen door de graanschuur van Marokko. Enorme hoeveelheid diverse granen die hier groeien. Het ziet er prachtig uit, er staat nogal wat wind dat de velden in beweging brengt. We stoppen op een dorpsplein in Ouerzane, en eten onze lunch zonder bedelende kinderen of mensen die gebaren maken dat ze honger hebben. We hebben het wel gehad met de Marokkaanse bevolking en zeker met de kinderen. Ze gaan hier gewoon op de weg lopen, in de hoop dat je stopt. We zien 2 ezels dood aan de weg liggen. De ene was duidelijk langer dood, de ander nog maar net. Ze laten ze dus gewoon liggen. Even iets heel anders, we worden elke nacht wakker van groepen zwerfhonden, zo gauw als het donker wordt begint het geblaf en gejank. Daar zijn we dus op dit moment ook helemaal klaar mee.
Van Ouerzane kom je in het Rif gebergte wat we moeten doorkruisen. Mooi gebied. Hoewel ik het gevoel heb dat deze mensen een ander karakter hebben. Er werd een steen tegen de camper gegooid door een jongen van een jaar of negen, omdat we niet stopten. Even later liep er een volwassen man en die spuugde naar de camper. Waarom???
9 km voor Chefchaoun verlaten we de N13 via R412 naar Chefchaoun een aardige klim met behoorlijk wat bochten. We rijden door het stadje Chefchaoun en volgen het bordje camping municipal Azilane. De camping ligt boven op de heuvel. Het stadje is tegen de heuvel opgebouwd en in het stadje dus " haarspeldbochten" om door druk verkeer omhoog te komen. We staan redelijk dicht met de campers naast elkaar op de camping. Het is er ook stoffig. Het is maar voor 1 nacht dus niet moeilijk doen. Er zijn nu in ieder geval 3 zieken die diarree hebben en waarvan ???. Vanavond om 18.45 gaan we met taxi's naar restaurant Alladin. Het is nu 18.35 dus ik stop. Later meer. Wat een avontuur 40 mensen vervoeren met kleine taxi's naar Place uem hammam midden in stadje. 3 personen per taxi. En de terugweg was nog meer spectaculair, het verkeer zat steeds vast in de kleine straatjes. Hoe zijn we er met de camper ooit doorgekomen zijn, met die scherpe bochten, maar het is gelukt. De laatste was rond 23.30 terug op de camping. Wij iets eerder nog een borrel en dan naar bed. Het stormde heel erg, met wervel wind. De hele camper stond te schudden, er viel van alles uit de bomen op het dak. Wim sliep lekker, maar de eerste uren werd ik steeds weer wakker.
Er is hier weer erg slecht internet, de foto's versturen lukt niet.
Geschreven door Diny1948