Sri Lanka - Ella

Sri Lanka, Ella

10-12/7/2019
Ella

In Kandy zijn we er gemakkelijk in geslaagd om treinkaartjes te bemachtigen voor onze reis naar Ella. We betalen 620 LKR voor 2 kaartjes, ongenummerd, 2de klas. Iets meer dan 1.50€ p/persoon voor een rit van 6 uur. De baliebediende verwittigt ons wel dat "you have to fight for your seat". Hij zegt dit blijkbaar tegen iedereen met als gevolg dat een uur voor vertrek iedereen al gespannen op het perron ijsbeert. Arlette incluis 😀.

Uiteindelijk hebben we twee top plaatsjes aan het raam. We zullen er amper zitten. Staand in de geopende deuren ervaar je ten volle wat wat ons betreft mag toegevoegd worden op de lijst van mooiste treinreizen ter wereld.

Achter elke bocht wacht een nieuw vergezicht op Sri Lanka's hoogland, duizenden smaragd groene thee plantages waaruit pluksters ons toewuiven, kleine stationnetjes en dorpjes, ... We kijken onze ogen uit en de 6 uur vliegen voorbij. Lieve lezers, zet dit op jullie Bucket list !!

In Ella aangekomen zoeken we direct een tuktuk om ons naar ons verblijf, Box on Clouds te brengen. Zoals we al wisten ligt dit afgelegen in de natuur, 8 km buiten Ella. Onze driver vindt met moeite de afslag die bovendien zo steil is dat we moeten uitstappen. Aangekomen worden we teleurgesteld. Geen bier, geen cola, geen niks, ... Enkel water, koffie of thee en twee jonge locals die maar enkele woorden Engels spreken. We hebben, op dat moment nog, een slecht gevoel bij deze plek.

Box on Clouds.

Thilina, de jonge eigenaar van dit unieke concept heeft visie. Hij recycleerde enkele containers, zette ze op palen en maakte er kamers van, voorzien van basis comfort. Je eerste gevoel is dat het concept niet klopt. Het staat letterlijk en figuurlijk haaks op- of beter in de omgeving.

Je moet het even tijd geven. Het gevoel hier afgezonderd te zitten losten we op door een scooter te huren. (12€/dag incl brandstof)
De eigenaar laat frisdrank en bier leveren en voor de 2 "boys" is geen moeite te veel. Ze houden onze containerkamer netjes, verzorgen sober maar lekker ontbijt en koken de eerste avond een heerlijke curry.

Je komt naar Box on Clouds voor de ervaring, het waanzinnig mooie uitzicht en de sympathie van dit kleine team. Wij zijn fans en beloven een hoge rating op booking.com.

Ella

Dit is het soort plaats waarvan je niet precies kan inschatten wat te verwachten. Je treft hier in eerste instantie de meer avontuurlijke reiziger. In het dorp en de valleien er rond vind je honderden hotels, hostels, of nog budget-vriendelijkere Home stays. In het centrum zijn heel wat bars en restaurants. (Wij waren 2 x bij Chills, een super coole bar/resto, waar we bediend werden door Lasa, the best waiter in town).

Bij Box on Clouds ontmoeten we een tof jong koppel studenten uit Gent. Quinten en Delphine maken voor het eerst een echt verre reis en gaan met ons op pad voor brommer-huur en eerste hikes in de buurt. We treffen elkaar geregeld en elke keer vinden we het fijn om even wat ervaringen uit te wisselen. Op een avond worden we aangehouden door nerveuze politie die ons na enig kalm overleg gelukkig onze weg laten gaan met een boete van 1000 LKR. Quinten en ik zijn het erover eens dat een vrijgeleide voor 5€ ( = 1000 LKR) een top deal is om nog 24 u onreglementair verder te kunnen rond scooteren. 😀. Het had erger gekund.

Must sees in Ella zijn Little Adams Peak , Ella Rock en de Nine Arches Bridge.
Gisteren deden we de Adams Peak, Vanochtend beklommen we Ella Rock. Hoog, steil en gelukkig voor een groot stuk door een koel bos. Gezien niets is aangeduid kozen we er gelukkig voor om Roshanta te laten gidsen. Voor je het weet loop je verloren in metershoog gras, neem je het verkeerde pad of loop je in die hitte veel te ver om. Handig is ook dat Roshanta vooroploopt zodat we ons minder zorgen hoeven te maken over de vele cobra's in de buurt.

Arlette en ik zijn het er helemaal over eens. Ella is één van die plekken die we in ons hart sluiten. Als we genoeg tijd zouden hebben dan komen we zeker terug. Als dat niet zou lukken dan nemen we ons alvast voor om onze beste vrienden (misschien tot vervelens toe) te overhalen hier ooit naartoe te komen en zo te begrijpen en te ervaren wat we bedoelen.

We love you Ella.

Groetjes uit Sri Lanka


Arlette en Bert




Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Weeral een leuk reisverslag!! Wij verstaan jullie 100%, Ella is TOP👍 😘 wachten al op het volgende reisverslag😉

Sabrina 2019-07-12 12:26:36

Super tof om jullie tijdens je reis zo te kunnen volgen. Geniet er ten volle van 😘.

Greet & Steven 2019-07-12 13:12:18

Jullie beleven klaarblijkelijk een topreis en een schitterend avontuur!!!!!!! Nog zeer veel plezier!!!!! Ludo

Ludo, 2019-07-12 14:08:32

5€ boete😂 Was dat hier ook maar hé ! Geniet er nog van !

Martine 2019-07-12 17:24:26

Ziet er allemaal weer prima uit ,je beleefd weeral een mooie reis en wij genieten zoals altijd een beetje mee .Super naar het volgend avontuur en de volgende blog !!!👍😘👏

Yvette 2019-07-12 18:47:38

Toppie. https://m.youtube.com/watch?v=lgHGU8gqz9U 😉😂

Frank 2019-07-12 18:51:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.