8-9/7/2019
Sigiriya - Kandy
We arriveren kort voor de middag in ons hotel Sigiriya Village, op wandelafstand van de "Lion Rock". Dit is één van Sri Lanka's must see's. De hoteleigenaars hebben het slim bekeken. Ze kochten het oude vervallen dorpje, overwoekerd door de jungle, en maakten er iets heel idyllisch van.
De kamers zijn kriskras verspreid tussen de oude dorpsmuren en de jungle. Het is er koel en het doet heel authentiek en natuurlijk aan. Tientallen apenfamilies ravotten in het rond, we zien een ijsvogeltje en bij het zwembad komt zowaar een reuzenhagedis voorbij geslenterd.
In de late namiddag begeven we ons naar de Lion Rock. (Zie foto). Het is een gigantisch rotsblok dat als bij toeval uit het landschap oprijst. Zo'n 1500 jaar geleden liet een koning op de top een paleis bouwen. Z'n nakomelingen vonden het een niet zo praktische woonplaats en lieten het paleis over aan monniken. Die verlieten het "pand" rond 1000 na Chr. Na bijna 1000 jaar verval en overwoekering is men recent begonnen met herstel.
Het is een flinke klim met op het eind behoorlijk steile trappen op metalen constructies, verankerd in de rotswand. Arlette houdt dapper vol tot net onder de top. Het uitzicht is prachtig en is de inspanning waard. We zien heel wat locals met knikkende knieën en angstige, hoogtevrezende blik. Op het laatste stuk dat ik alleen deed werd ik aangemoedigd, "old is gold" of bezorgd aangesproken "are you ok sir?" .... 😁
Terug in het hotel genieten we na in de bar en doen we ons voordeel met de 2+1 promotie. Dat hebben we verdiend.😀
De barman geeft wat duiding bij de gevolgen van "the incident" van Pasen. Met dit understatement minimaliseert men (om begrijpelijke redenen) de aanslagen op Paasdag.
Het hotel heeft een capaciteit van bijna 200 gasten en was bijna altijd volboekt. Een week na Pasen hadden ze 180 gasten, vervolgens 140, 100, 60, 20 en eind mei een hele week 0 gasten.
Ondertussen hebben ze terug gemiddeld 40 gasten. Het zal waarschijnlijk nog een hele tijd duren vooraleer het oude niveau terug bereikt wordt. De overheid doet er alles aan. Je ziet heel wat politie en militairen, er zijn heel wat controles en roadblocks. Het stoort ons echter niet. In tegendeel. Het creëert een sfeer van goede zorg en beveiliging. Gelukkig maar !
Vandaag zijn we doorgereisd naar Kandy. Een grote koloniale stad in het midden van het eiland. We passeren hier omdat we hier morgen de beroemde treinreis aanvatten naar de hooglanden rond Ella. Kandy valt tegen. Het is druk, lawaaiig, ongezellig. We nemen ons voor om gezellig te dineren in ons hotel en morgen op tijd te vertrekken om treinkaartjes te bemachtigen. (Vooraf reserveren kan enkel minimum 1 maand op voorhand en dat had ik niet voorzien).
Lieve groeten uit Sri Lanka
Arlette en Bert
Geschreven door Berts.reizen