Aan de slag dan maar. Uiteraard zijn we weer enigszins betijds opgestaan. Al beginnen we ook best wel wat moe te worden. 4 1/2 dag reizen gaat je ook niet in de koude kleren zitten.
Hans is ook lichtelijk gestrest over wat er allemaal moet gebeuren. Ook al is het best een mooi appartement. Hij is een pietje precies, dat is een kwaliteit, maar geeft ook stress voor hem.
Maar we houden het hoofd koel.
Op het moment dat ik dit schrijf, zijn Hans en Margriet samen een kast ergens aan het ophalen. Margriet is druk bezig om tweedehands meubels te regelen, dat scheelt toch weer een hoop geld. Betekent wel dat we door de stad piraeus en Athene moeten rijden. Dat is wel een uitdaging (geeft ook weer stress voor Hans als chauffeur zijnde).
Ik heb inmiddels alles weer opgeruimd, dat is nu een van mijn kwaliteiten, en ben bezig plastic op de vloer aan het leggen en vast te plakken. We hopen vandaag het hele appartement te schilderen ( muren sausen).
Als het meezit, kunnen we vanavond ook het bed van Margriet alvast in elkaar zetten
Gelukkig is de tent ook inmiddels droog en weer ingepakt. Nu ligt nog het zeil te drogen wat onder de tent ligt.
Dit was alvast een update voor vandaag, het is nu 9.13 uur. Ik ga verder met het zeil over de vloeren leggen. Vanavond stuur ik een update over de vorderingen van vandaag!
22.19 uur: de werkdag is beëindigd en we stappen in bed.
In de ochtend zijn Hans en Margriet een kast wezen ophalen, zoals ik al eerder vertelde. Het was toch iets verder weg dan gedacht en het viel Hans zeer tegen om in de stad te rijden. Ze moesten naar het centrum van Athene. Dit was zeker niet voor herhaling vatbaar. Maar goed, de kast is er!
Maar we zijn nu iets kritischer waar we tweedehands spullen op gaan halen. Het neemt superveel tijd in beslag en nogmaals, het verkeer is maar zo zo.
Ook zijn we een deel van de dag druk geweest met de elektriciteit. Op dit moment heeft Margriet nog geen stroom in haar appartement. Dit is nogal een dingetje! Uiteindelijk is er vanmorgen een elektricien gekomen, het bleek allemaal nog niet zo in orde te zijn en er moest het een en ander gebeuren. Ook heeft ze een officieel document van een elektricien nodig om de stroom aan te vragen bij de energiemaatschappij.
De eigenaar van het pand lag heel even dwars, ze vonden het te duur en wilden het door een andere elektricien laten doen. Maar ze begrepen toch ook wel dat er enige urgentie was en dat ze een appartement zonder stroom hebben verhuurd!.
Gelukkig kwam er binnen een half uur toch nog groen licht om het uit te laten voeren door de elektricien die er al was. Deze stond binnen een uur weer op de stoep. we hebben dus niet het hele appartement kunnen schilderen vandaag. Maar de slaapkamer is af en het halletje.
De slaapkamer is enorm opgeknapt en prachtig geworden. Een foto volgt later deze week. Ook het bed van Margriet is in elkaar gezet. Nog wel even met een luchtbed erop, maar dat matras komt eind van de week.
Morgen aan de slag om de voorkamer en de huiskamer te schilderen. Dat moet zeker lukken. Morgenavond moeten we ook nog ergens anders een kast ophalen.
Margriet heeft vanavond eten gekookt, gelukkig hebben we onze kampeeruitrusting bij ons, dus dat was geen probleem. Op dit moment hebben we een verlengsnoer liggen naar de hal van het appartement gebouw, waardoor we toch nog wat stroom hebben. Het is ietwat behelpen, maar zo creatief als we zijn, vinden we overal wel weer een oplossing voor.
Nu maar weer lekker slapen en morgen vroeg weer op.
Geschreven door Angelikas.rondjenoordholland