Dag 8: definitief naar het oosten

Frankrijk, Attichy

Toen we vanmorgen uit de tent kwamen, lag het meer/vijver voor onze tent er prachtig dampend bij.
Aankleden, opruimen en daarna in de wasruimte onze ontbijtplek ingericht. Misschien gek, maar super praktisch. Het hok kon dicht dus we zaten lekker beschut.

Het ritme van 8.30 uur vertrekken houden we vast. De camping lag praktisch op de route dus we waren snel weer op weg. En wat was deze prachtig vandaag! Een heuvelachtig landschap, we hebben veel autovrij gefietst. En ook de nodige onverharde paden langs het water en door het bos. Hier hebben we onze eerste jonge hert gespot!
Vandaag twee Duitse begraafplaatsen gepasseerd. Verder is het nog steeds rustig met begraafplaatsen en monumenten.

We vertrokken vanmorgen van de camping in Attichy. In het eerst volgende dorp was er een brocante braderie. De route ging hier precies overeen, een stukje wandelen dus. We kwamen langs een supermarkt en hebben daar gelijk inkopen gedaan.
We kwamen al snel in de grote stad terecht: Soissons. Er waren de nodige mooie gebouwen te zien. Ook gingen we hier op zoek naar een koffie tentje. Dat viel in eerste instantie niet mee, gek genoeg was er veel niet open op zondagochtend. Maar we kwamen langs een hippe tent. Hier hebben we echt heerlijk koffie gedronken: ze hadden zelfs latte machiato! En fantastische zelfgemaakte koeken. Al miste we de Franse sfeer, de gastheer was zeer vriendelijk en gastvrij en maakt dat helemaal goed.

In het eerst volgende dorp voor de 2e keer een brocante braderie. Weer een stukje lopen dus. Daarna reden we vooral door het achterland en kleine dorpen. Het was genieten.

Tot nu toe lagen de campings redelijk op de route zelf. Nu moesten we een paar kilometer van de route afwijken. Best spannend, want de dorpjes en de wegen werden steeds kleiner. Zou er wel een camping zijn? Of zou hij wel open zijn? Al klopte de routebeschrijving wel. Maar toch, je weet het nooit.
Uiteindelijk kwamen we ook camping bordjes tegen. Dus deze volgden we verder. En in een heel klein dorpje reden we een boerenpoort door en kwamen op een prachtige boerencamping terecht. Wat een cadeautje!

Inmiddels staat de hut. Overigens zijn we voor het eerst met deze tent op stap. En hij bevalt ons zeer! Hij zet heel makkelijk op, breekt ook makkelijk af, we hebben een slaapkamer en een leefruimte waar we samen met een stoeltje in kunnen zitten met minder weer.
Het enige is dat hij wel erg condenseert aan de binnenkant. Dus bij het opzetten in de middag, laten we hem eerst even drogen. Maar ook dat gaat supersnel!

Avond eten:
Verse ravioli uit blik met geraspte kaas (het is zondag, dus boodschappen doen is een uitdaging). Maar voor morgenochtend vers stokbrood besteld met croissantjes en een chocolade broodje.

Rummikub stand:
  • H 3
  • A 7

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Echte bikkels!

Coen 2022-09-18 21:59:16

Klinkt als een heerlijke dag!

Carla Smits 2022-09-18 22:01:55

Klinkt geweldig allemaal,fijn dat de tent goed bevalt. En dan s avonds Hans inmaken met Rummicup. Veel plezier nog.

Mama 2022-09-18 23:16:23

Zijn jullie ook door het bos van wahler gereden in de buurt van compienge ? ,de beentjes hoeven gelukkig in de avond nog niet omhoog het beenderen gestel houdt zich goed.fijn dat de Zon zich met regelmaat laat zien.zorg dat jullie veel opslaan op je hardeschijf in je hoofd.

Aad 2022-09-19 09:00:50

Die verse ravioli uit blik is ondertussen traditie geworden op de vakanties! Tja, papa had het niet in juli op op de camping, dus dan moet ie dat natuurlijk inhalen. Lekker bezig met de Rummikub mama 👌

Margriet 2022-09-20 12:01:22

Goed bezig met de Rummikub, Angelika! Zet hem op beide, dat gaat lekker zo. 🚲

Margreet 2022-09-20 19:51:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.