Het is wat behelpen in de trein, maar het slapen gaat best prima. Eerst hebben we nog een leuk gesprek met twee stelletjes uit Bangalore. Uiteindelijk gaat de hele trein slapen en komen er nauwelijks mannetjes met chai langs. In de ochtend ligt verkreukeld wakker, maar we komen bijna volgens schema om 12.30 uur in Jaipur aan. Het station is een stuk drukker dan bij de andere plaatsen en we worden aangevallen door allerlei riksja drivers, die we eerst wat wegwimpelen tot dat we buiten zijn. Ik kies uiteindelijk Tallin uit op zijn houding en dat blijkt een prima keuze. Hij scheurt door het chaotische verkeer van Jaipur heen en dit zijn meer de beelden die je van India kent. Ons hotel, New Jaipur, ziet er eerst wat afgeleerd uit, maar dat viel best mee. Het blijkt een oud paleis van de Mahardja te zijn. Lekker onder de douche op de kamers en wat bijkomen van de reis in de airco.
We maken een plan voor de middag en bellen Tallin op, want dat wordt onze riksja driver voor Jaipur. Ons plan is het Amber Fort, maar Tallin heeft nog veel meer inspiratie, dus wij boeken hem voor de rest van de dag. Hij heeft zijn neefje mee, die graag meer Engels wil leren, dus dat is gezellig. We starten bij Gaitor Ki Chhatriyan, wat een verzameling van graftombes is voor de koningen door de jaren heen. Vervolgens stoppen we om Jal Mahal van een afstand te bekijken. Dit paleis is gebouwd voor de eendenjacht en ligt midden in het water (met zelfs vier verdiepingen onder water). Een bizar gezicht, zo'n verdronken paleis als het lijkt. We rijden vervolgens naar de plaats Amber, wat vroeger de hoofdstad was en waar het imposante Amber Fort staat. Dit in 1592 gebouwde kasteel voor de maharadja's van Rajahstan is een van de meest bezochte toeristische plekken van India. Je kan omhoog lopen, maar de temperatuur is zo hoog, dat we ons met een Jeep omhoog laten rijden. Het Fort is immens en indrukwekkend: waar je kijkt zijn poorten met daarachter weer nieuwe ruimtes. Het gaat maar door en door. We hebben na 2 uur ons kookpunt bereikt en besluiten weer te gaan, ondanks dat er nog wel meer te zien is. We hebben nu echt zin in een ijskoud biertje, maar Tallin heeft eerst nog meer in petto: het water reservoir in Amber. Ik heb er eigenlijk niet zo'n zin in, maar als ik de plek zie, word ik helemaal blij, want hier zijn zulke gave foto shoots gedaan! We rijden verder en stoppen bij een shopje voor wat koude biertjes en dan wil Tallin ons nog een ding laten zien: de olifanten opvang. De koning hield van olifanten, maar toen hij dood ging, wilde niemand ze hebben. Aangezien zij ook heilig zijn, heeft een groep vrijwilligers ze opgevangen. We besluiten ze te sponsoren en mocht olifant Nena aaien en voeren. Daarna zitten we er doorheen qua energie en vragen Tallin om een leuke plek met iets van een tuin.
Hij brengt ons naar The White Town, niet echt met tuin, maar wel een leuke local spit met goed buitenterras. Het idee is om een biertje te doen, wat te eten en vroeg naar huis te gaan. Het was echter reuze gezellig, dus we blijven plakken. De eigenaar kwam ook al meerdere keren bij ons zitten en we deden spelletjes Uno met z'n drieën. Deze eigenaar, een bekende fashiondesigner naar eigen zeggen, was zo onder de indruk van Jannet dat hij openlijk haar de liefde verklaarde zonder enige schroom! Hij is 29, maar zijn vorige vriendin was 52, dus met Jannet past dat prima. Het is een hilarische avond en we gaan rond middernacht aangeschoten de riksja van Tallin in, die ons gelukkig nog wilde ophalen. Jannet laat de eigenaar met een gebroken hart achter.
Geschreven door Wims.wereldreizen