En gaan een hele grote vangen
Maar oh jee, een oceaan
We kunnen er niet boven over
We kunnen er niet onderdoor
Oh nee, We moeten er wel dwárs doorheen!
Plonserdeplons, plonserdeplons!
Variatie op ‘wij gaan op berenjacht’, de kinderboeken voorlezers wel bekend😇.
De boottocht zou in de ochtend zijn, maar in verband met de wind een halve dag uitgesteld.
Dat gaf ons mooi de gelegenheid om de hemel en aarde vallei nog even een stukje in te gaan. We volgen daarmee de tips op van velen en danken hen hierbij oprecht voor. Wat een paradijs. @Bas mocht je hier ooit eens komen, toch maar fietsje mee. We zagen een tanig mannetje op een Cippoloni.
Ook hier weer (of misschien juist hier), die bermen langs de weg, wat een bloemenpracht! Carlo zei: “alles wat ik tot nu toe geschreven heb, valt hierbij in het niet”. En wie een bloemetje voor Jacq mee wil nemen, dan weet je nu welke bloemen in t boeket moeten zitten. Tegen de kerst in Nl ook wel te krijgen🤪
De tip van Paula was ook meer dan de moeite waard > Wijn Estate Creation bleek prachtig te liggen in de Hemel en Aarde vallei.
Van tevoren hadden we gezegd geen wijn meer te gaan proeven, en alleen het Estate te bezoeken voor een kopje koffie en een foto voor Paula. Maar voor Jan gold: zijn geest was wel sterk, maar zijn vleesch was zwak. Gelukkig was het een mooie Chardonnay en hoefde hij vandaag niet te rijden.
Wat vooral Jacqueline aansprak was de glaskunst. Prachtige glazen vlammen tussen de bloemen en ook binnen diverse vazen en kunst voorwerpen.
Het was ook fijn om midden op de dag weer even goede wifi te hebben. Jacq belde Lotte even: “Hey lieffie we hebben weer ff wifi”. Later kon tante Ria opnemen zodat Erna nog ff lekker met de meisjes kon kletsen en kroelen. We missen ze!
Na een kleine hike en wat foto’s rond de wijngaarden van Creation, vertrokken we richting vertrekpunt van de boot. Gelukkig was het lekker weer met weinig wind. Toch nam Erna voor de zekerheid een pilletje. Het ging goed gelukkig, de misselijkheid bleef beperkt, ze bleef wakker en was in staat om foto’s te nemen op zee … wat we met z’n allen fors deden. We spotten 4 van The Big Sea 5: de Haai, the Southern Right Whale, Pinguïns en Zeehonden en maakten daar gezamenlijk meer dan 400 foto’s van.
De walvissen lieten zich helaas niet veel boven water zien. Voor de foto’s dus niet heel bijzonder, maar de ervaringen des te meer. Ze zwommen tot 10 m van de boot af. Jan kon een foto maken van de puf die boven water uitkwam bij het ademen. Aan de vorm kon je zien dat het inderdaad de boven genoemde walvissoort was, de puf leek een soort hartje.
Link naar touroperator. Houden per dag n blog bij :
https://www.whalewatchsa.com/whale-tours-news/marine-big-5-daily-blog-16-october-3 Terug in Hermanus vonden we een eet plekje met uitzicht op zee. De walvissen bleken ook mee gezwommen te zijn 🤪. Wederom helaas een klein zwart streepje boven het wateroppervlak, maar wel een idyllisch plaatje met volle maan.
Morgen een langere autorit naar Oudtshoorn. Ik zal de foto’s dan uitzoeken en alsnog opladen. Slaap Lekker!✅
Geschreven door Klarenboschenco