(vrij naar Henk Wijngaard)
Vooruit, nog ééntje dan, de Spahats Creek Falls. We rijden er toch langs en we zijn vroeg; de muggen spuugzat. Ontbijten zelfs ín de camper want we zitten onder de bulten. Maar goed, die waterval dus. Het bijzondere aan deze is dat je de stroming helemaal kunt volgen, vanaf het punt dat ie zich uit de rots naar beneden stort, totdat hij zich samenvoegt met de Clearwaterriver.
Het is trouwens feest, we denken dat ze héél blij zijn dat we er zijn, want de hele route is versierd met oranje vlaggetjes. Geen grapje. Wat wel een grapje is, is dat ze er voor ons hangen. We ontdekken al snel dat we langs een enorm pijplijn project rijden (vandaar de titel). Over een afstand van ongeveer 100 kilometer zijn ze aan het werk om de pijp neer te leggen/in te graven. We rijden langs een siteboom en enorme trucks waar de pijpen op aangevoerd worden. Carlo kent het bedrijf wat dat hier aanlegt: Sicim uit Italië-gas vanuit Alaska. Het geeft wel wat oponthoud af en toe, maar het stoort ons niet. Álles om die Russen een poepie te laten ruiken en de klok/tijd deert ons momenteel toch niet. Hij denkt dat deze pijplijn heel hoge prioriteit heeft. Meestal zijn de werkzaamheden over een stuk van ongeveer 30 km en dan 2 lasploegen á 100 man. We zijn er hier al wel 6 tegen gekomen inclusief kilometers lange trajecten daaraan voorafgaand van ‘site preparation’, lees: kappen, uitgraven, ophogen én dus die vlaggetjes spannen - voor ons😉.
Onderweg hebben we een prachtig gezicht op Mount Robson, de hoogste piek van de Rockies (3954 m) en zijn glaciers, helaas ligt de top in de wolken.
Om 15.30 arriveren we na 345 kilometer in Jasper. Het stadje is omzoomd door bergen. Een klein wandel rondje laat niet veel anders zien dan souvenir winkeltjes en shops waar ze hikes en tours verkopen. Hebben dat dus al snel gezien en gaan naar de Campground, waar nu zelfs Jan al meteen na het uitstappen in de rondte begint te hakken. Maar goed, even later, de E-readers weer op tafel, snoeperijtje, drankje, en een hoop rook. Als de rook eenmaal is opgetrokken, kun je ons ontwaren.
Het zonnetje schijnt, de lucht is blauw, Vakantie, we houden van jou! 😜 morgen met een grote gondel naar boven, tot 2280 meter (wat al bij de reis in zit/van tevoren geregeld is) en een flinke ‘hike’ maken, wellicht zelfs wel weer helemaal naar beneden.
Ps wederom beroerd bereik! Geen idee of de berichtjes doorkomen.
Geschreven door Klarenboschenco