Tangemunde

Duitsland, Tangermünde

Vannacht werd ik om 03:30 uur wakker. Er stond een auto met daarachter een aanhanger voor ballonvaarten. De passagiers stonden gezellig te kletsen. Toen een van de camperaars vroeg of het wat zachter kon zagen ze daar geen noodzaak toe want straks ging de ventilator aan die de ballon vol lucht blaast en die maakt heel veel herrie. Die ging om 5 uur aan en om 05:15 steeg de ballon op en was de rust teruggekeerd.
We staan zo mooi dicht tegen de stad dat ik vanmorgen broodjes heb gehaald en heb mij tijdens de wandeling verbaasd over de mooie poort die toegang geeft tot de binnenstad. Ook zag ik onderweg weer een blauwe brievenbus maar nu met de vermelding dat deze "gelicht" werd.
Na het ontbijt hebben we een wandeling gemaakt langs de Elbe en zijn bij het slot de stad ingegaan om het slot te bezoeken. Het is nu in gebruik als Hotel Schloss Tangemünde. Op de weg terug naar de camper zijn we door de stad gegaan en hebben de kerk bezocht, geen bijzonder exemplaar maar wel een mooie preekstoel.
Na de lunch zijn we de stad weer ingegaan voor een 2e wandeling door de stad. Midden op het marktplein staat het raadhuis. Daar staat een beeld van Grete Minde. Ik dacht eerst dat het een bestaand persoon was, maar het bleek dat ze de hoofdpersoon is in een boek van Theodor Fontane uit 1880, gebaseerd op het leven van Margarete von Minden die in 1619 wraak nam op de corrupte bestuurders en Tangermünde in brand stak. Bij deze brand kwam zij en haar kind ook om het leven.
Tijdens de wandeling op het terras gezeten bij de kerk en het lokale bier Tragemünder Kuhschwanz geprobeerd. Wordt geserveerd in een pul en smaakt uitstekend.
Het dreigde in de namiddag steeds te gaan regenen maar pas in de avond kregen we een forse bui.
Morgen gaan we naar Wittenberg, de plaats waar Luther zijn stellingen op de kerkdeur spijkerde. Het weer daar ziet er matig uit. Ga daar kijken hoe we verder gaan op zoek naar de warmte.



Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat zien jullie toch veel mooie plekjes. Door alle reisverslagen genieten wij een beetje met jullie mee. Groetjes van ons allen.

Marja Nijland 2023-07-25 11:29:09
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.